2015'in iPhone'unun ön kamerası...

Ortaya çıkan bilglere göre gelecek senenin iPhone'u, sizi çok daha net ve berrak görebilir!

2015'in iPhone'unun ön kamerası daha iyi olacak!

Apple'ın 2015'teki iPhone'unun ön kamerası, alıştığımızdan çok daha iyi olabilir. İddialara göre Apple, parça tedariki için Sony ile görüşmelere başlamış durumda.

Nikkei'nin raporuna göre iki firma, 2015'te çıkacak olan iPhone'un ön kamerası için, yani muhtemelen iPhone 6S için Sony'nin CMOS kameraları üzerinde anlaşmaya çalışıyorlar. Sony'nin gelecek sene kamera bileşenleri sağlamayı iki katına çıkarması bekleniyor; bu yeni iPhone'un hem arka hem de ön kamerasını üreteceği anlamına gelebilir.

iPhone 5S'in tüm kamera sensörlerinin şu an Sony tarafından sağlandığına inanılıyor. Cihazın şu anki "FaceTime" kamerası sadece 1.2 megapiksellik fotoğraflar ve 720p videolar kaydedebiliyor. Bu durum, kendi fotoğrafını çekmek isteyenler için can sıkıcı, çünkü bu iş için daha iyi olan arka kamerayı kullanmak daha zor. Sony'nin gelecekteki iPhone'ların ön kamerasını sağlamak dışında, onlar gerçekten iyileştirip iyileştirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bir zamanlar samsung un tek sevdiğim modeli geçmişti elim D410ı Ve onun güzel bir özelliği vardı.Tıpkı Nokıa N90 gibi kamerasını öne yada arkaya çevirebiliyordunuz.

Sony ön kamerasıyla öyle bir full hd video çekiyor ki görenin ağzı açık kalıyor

http://safebrowsing.clients.google.com/safebrowsing/diagnostic?client=Firefox&hl=tr&site=http://chip.com.tr/ ???? bu nedir chip açıklarmısın

@13 Şub 2014 13:52 açıklamazlar aşağıda iletişim olacak orayada yazarsan belki...

@13 Şub 2014 13:52 ne diyosun yaaaaaaa

zaten şu anda 5S imdeki kamera bile neredeyse kusursuza yakın çekimler yapıyor ama tabi ki daha iyisi neden olmasın...

6 geldi de 6s i tartisiyoruz.

Iphone 6 Kesln Alıyorum Dandoid ve Dindows'u Bırakıyorum.

720P?? Beyler dağılın :P

bendede apple 5s var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir