2016 yılının en çevreci otomobili

Mirai, New York Uluslararası Auto Show'da "2016 Yılının En Çevreci Otomobili" olarak açıklandı.

İşte 2016'nın en çevrecisi

Toyota'nın hidrojen yakıt hücreli otomobili Mirai, New York Uluslararası Auto Show'da  "2016 Yılının En Çevreci Otomobili" olarak açıklandı. Mirai,  23 ülkeden 73 uluslararası otomotiv gazetecisinden oluşan juri tarafından seçildi. Mirai, birinci aşamada yenilenen 8 model arasından ilk 3 arasında yer aldı. İlk 3 arasında yer alan bir diğer model ise yeni Toyota Prius oldu.

Tüm rakiplerini geride bırakan Toyota Mirai'nin su buharı dışında herhangi bir salınımı bulunmuyor. Mirai, geliştirilmiş yakıt hücresi teknolojisi ve çevre performansının yanı sıra eğlenceli bir sürüş de sunuyor.  Fütüristik tasarımıyla beğenileri üzerinde toplayan Mirai, konforlu ve sessiz sürüşüyle de dikkat çekiyor. 2015 yılının Eylül ayında İngiltre, Almanya ve Danimarka'da satışına başlanan Mirai; önümüzdeki günlerde Belçika, Hollanda, Norveç ve İsveç'in de eklenmesi ile Avrupa'da toplam 7 ülkede pazarında olacak. Toyota Mirai, ayrıca Japonya ve Amerika'da da pazara sunuldu. 

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Neden her zaman 3. dünya ülkesi konumundayız? Neden gelişmiş ülkeler bu arabayı eskittikten sonra biz daha yeni kullanıyor olacağız. cidden çok sinir bozucu bir durum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir