25 liraya cep telefonu olur mu?

Teknoloji işte böyle yayılır: Bu ülkede herkesin cep telefonu olacak, üstelik sadece 25 TL'ye...

  • Ümit Öncel
25 liraya cep telefonu olur mu?
El Vergatario'yu Chavez bizzat tanıttı.

Cep telefonu artık pek çoğumuz için bir lüks değil, bir ihtiyaç haline geldi. Rekabetin artmasıyla beraber ucuzlayan görüşme ve telefon ücretleri sayesinde ülkemizde artık cep telefonları son derece yaygın. Fakat bu durum her ülke için geçerli değil. Sizlere daha önce Küba'da cep telefonu ile konuşmanın halen büyük bir lüks olduğunu aktarmıştık. Benzer durum Venezüella için de geçerli. Ama dünyanın gördüğü en sıra dışı liderlerden biri olan Chavez, halkının bu sorununu da çözmeye niyetli.

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapan Chavez, Venezüella'da satılacak ucuz cep telefonlarını duyurdu. Yüzde 85'i Venezüella hükümetine ait olan Vetelca adlı firmanın üreteceği "El Vergatario" adlı telefonun piyasada satış fiyatı yaklaşık 25 TL civarı olacak. Vetelca'nın geri kalan %15'i ise üretimi yapacak olan Çinli ZTE firmasına ait. Telefonun kamerası, FM ve mp3 çalma özelliği de olacak.

Venezüella'da şimdiden beklenmeye başlayan "El Vergatario"nun Hindistan'da da bir benzeri, yaklaşık aynı fiyata "halkın telefonu" adıyla satılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

nasıl haber yapıyosunuz ya.

ee adamlarda sirket sahipleri bile zar zor 3310 alabiliyolar ulkedeki enflasyon nedeniyle. bir mudurun iki maasıydı yanlıs hatırlamıyosam 3310 fiyatı.

bizde elimizde ne varsa satıp ithal ürün kullanmaya devam edelim.

avrupada zaten motorola, nokia vs vs bazi modelleriki mp3 ve kamerali olanlarin fiyati bizdeki hazir kartla sim kilitli olarak 20 ila 40 ytl arasi olarak zaten var

10 liraya da yapilir aslinda. piyasada 60-70 e satan modellerin maliyeti kac lira ki

Bizde olsa kdv,özel tüketim vergisi,vb.. vergiyle 100liraya satış fiyat olur..

Bagımsız ülkeler bir başka oluyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play