3D yazıcılara yeni oyuncu: Ultimaker 2

Ultimaker 2, Türkiye'nin ilk 3 boyutlu yazıcı konsept mağazası olan 3Dörtgen tarafından satışta.

Hayal et ve kolayca üret

"Hayal et ve kolayca üret!" mottosuyla dikkat çeken Ultimaker 2, 3Dörtgen tarafından Türkiye'de 3D baskı meraklılarının beğenisine sunuldu. Yazılım, donanım ve elektronik yapısı tamamen açık kodlu olan Ultimaker 2, istenildiği gibi modifiye edilerek kullanılma imkanı sunuyor.

Kolay ve Esnek Kullanım

Bilgisayara ihtiyaç duymadan, kullanıcı dostu kontrol paneli sayesinde gayet kolayca kullanılabilen Ultimaker 2, ilk Ultimaker modelinde olduğu gibi yazılım ve donanımı açık kaynak kodlu olarak geliyor. Bu sayede Ultimaker 2'yi kullanacak olanlar cihazı kendi ihtiyaçlarına göre kolaylıkla modifiye edebiliyorlar. Ayrıca Ultimaker 2 hem PLA, hem de ABS filament kullanmak imkanı vererek kullanıcının maliyetlerde üreticiye bağlı kalmamasını sağlayıp, esnek bir kullanım deneyimi sunuyor.

357 x 342 x 388 mm boyutlarında olan Ultimaker 2, buna karşın 230 x 225 x 205 mm baskı hacmine sahip. Bu veriler ışığında sektördeki en küçük boyutlu olmasına karşın en büyük boyutlu baskı üretimi sunan ve masaüstü 3D yazıcılar arasında hacmin baskı alanına oranı en küçük modellerden biri olma özelliğini taşıyan ürün, 20 mikrona (0.02) kadar yatay baskı kalitesi ve 30 – 300 mm/s baskı hızıyla sınıfının en iyisi olmasıyla dikkat çekiyor. Ultimaker 2 düşük malzeme maaliyetiyle de fark yaratıyor.

Ultimaker 2'ye, Türkiye'nin ilk ve tek 3D yazıcı konsept mağazası olan 3Dörtgen'den veya 3dortgen.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

çok pahalı fiyatlarda uygun bir fiyata olsa alınır

yaklaşık 2 aydır kullanıyorum, başarılı bir model. zaten testlerde 1. veya 2. oluyor genelde.

Birçok araştırma yaptım. piyasadaki tüm modelleri de araştırdım. Sonunda ultimaker 2 almaya karar verdim. en kısa zamanda 3Dörtgen'deyim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir