70 inç'lik bilgisayar olur mu? Oldu...

70 inç'lik dokunmatik bir PC'ye sahip olmak... Hayal gibi görünüyor ama isterseniz mümkün!

70 inç'lik bilgisayar olur mu? Oldu...

InFocus, dev PC'ler üretmesiyle ünlü olan bir şirket. Nisan ayında, 55 inç'lik dev dokunmatik ekranlı PC'sini 4.999 dolara satışa çıkaran firma şimdi de 70 inç boyutundaki Windows 8'li PC'yi piyasaya sürüyor.

55 inç'lik modelde olduğu gibi, Big Touch isimli 70 inç'lik model de 5 parmakla dokunmayı destekliyor. Ekran çözünürlüğü ise 1.920 x 1.080 piksel. Cihazda Intel Core i5-2520m işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB SSD bulunuyor. Ayrıca genişleme için de 7 USB portu eklenmiş. Ancak bu dev cihazlardan birini ofise veya eve götürmek için kullanıcıların 8.999 dolar ödemesi gerekiyor.

InFocus, 55 inç modeli piyasaya sürdükten sonra bazı kullanıcılardan daha büyük ekranlı bir model ihtiyacı geri bildirimini almaları üzerine bu modeli tasarladıklarını söylüyor.

InFocus ayrıca, sadece işyerleri için üretilen ve üzerinde Microsfot Office 2010 çalıştıran, video konferans ve sunum yapmak için özel donanımlara sahip olan Mondopad isimli iş bilgisayarının 70 inç'lik yeni modelini 11.000 dolara piyasaya süreceğini açıkladı.

 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

31ppi bir ekrana dokunabilecek bir mesafede durmak... Pikselleri değil alt pikselleri sayarız artık :p

Doktor bu ne? Insan yiyecek bunu insan!. Saka bir yana da koseden koseye 175 cm olan bu devasa aleti kim nasil kullanacak. 70 cm uzaklikta kolunu uzatarak kullansa bile ekranin yine de 1/4 unu ancak gorebilirsin. Mantikli gelmedi.

güzel bir araba parası

projeksiyon cihazıyla pcyi birleştirmek istemişler. olmamış.

hava durumu stüdyoları ve sunucuların çok işine yarayacaktır.

9000 DOLAR?! 70 İNÇ?! 70 KERE MAAŞALLAH...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir