850 Pro ile, SSD'lerde 2 TB devri!

Samsung, dev bir depolama alanına sahip, yüksek performanslı yeni SSD'sini duyurdu!

Samsung 2TB'lık dev SSD: 850 Pro

Koreli elektronik devi Samsung, 3D V-NAND teknolojisine sahip 2TB kapasiteli 850 Pro SSD modelini duyurdu. Katı Hal Sürücüsü olarak adlandırılan bu SSD depolama birimleri, geleneksel sabit disklere göre çok daha yüksek hız, performans ve güvenilirlik sunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung Electronics kıdemli yöneticisi Un-Soo Kim, "Biz yüksek performanslı SSD ürün portföyümüzü genişleterek, dünya çapındaki kullanıcılara yeni deneyimler sunmaya devam edeceğiz" dedi.

SATA arabirimini kullanan bu yeni ürün 559 MBps okuma, 543 MBps yazma hızı ile 100K IOPS kapasitesine erişebiliyor. Yaklaşık olarak 1.000 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen 850 Pro, 10 yıllık bir garanti paketiyle desteklenecek.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

10 yıllık garanti paketi ama detayları neler ?

@08 Temmuz 2015 17:54 Guc kaynakli bozulmalari haric tutarlar tabii. Ondan sonra gelen arizalarin tamami guc kaynagi hatasi olarak rapor edilince sasirmasin 10 yillik garanti paketi alanlar.

ssd fiyatları düşmediği sürece yaygınlaşamayacak bunlar.. sata 3 arabirimi m.2 ye göre daha yavaş, ssd alacak olsam m.2 ssd alırdım.

bilgisayardan pahalı. sshdye devam...

Parası olan alsın diyor adamlar mantık 1000 tane saticagima 100 tane satım karı temiz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir