Acrobat 9 ile çok farklı bir PDF formatı

Adobe, PDF yazılımı Acrobat'ın yeni sürümüne Flash desteği eklemeye hazırlanıyor.

Acrobat 9 ile çok farklı bir PDF formatı
Acrobat'ın dokuzuncu sürümü, belki de bugüne kadar yapılmış en büyük yenilikleri içeriyor.

Adobe, bugün yaptığı açıklama ile popüler Acrobat yazılımının dokuzuncu sürümünü duyurdu. Acrobat 9, PDF oluşturma ve paylaşma işlemlerinde devrim niteliğinde yeni özelliklerle gelecek.

Yeni Acrobat'ın en önemli özelliği, hiç kuşkusuz Flash desteği ile birlikte gelecek olması. Kullanıcılar, Acrobat 9 ile birlikte, artık PDF dosyalarının içerisine Flash Player uyumlu video ve animasyonlar ekleyebilecek. Üstelik PDF dosyasını açan diğer bir kullanıcının bu video veya animasyonu görmek için sadece Flash Player'a sahip olması yetecek.

Acrobat 9 sadece Flash videoları değil, dokümanları, videoları, sesi ve hatta 3D objeleri bile PDF dosyasına eklememize izin verecek. Üstelik tüm bu farklı dosya formatlarını içeren bir PDF dosyası, sadece tek bir dosya olarak kaydedilebilecek.

Acrobat 9 piyasaya Windows işletim sistemi için 3 farklı sürüm olarak çıkacak. Bu sürümler: Acrobat 9 Pro Extended, Acrobat 9 Pro ve Acrobat 9 Standard. Mac kullanıcıları ise sadece Acrobat 9 Pro ile yetinmek zorunda.

Temmuz ayında raflara çıkması beklenen Acrobat 'un fiyatı Pro Extended için 699 Dolar, Pro için 449 Dolar ve Standard için 299 Dolar olacak. Tüm sürümlerin İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca olmak üzere 4 farlı dil seçeneği ile satışa sunulması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Güzel. Çok güzel. PDF çok yaygın hale geldi, eskiden bir lüks, bir uç nokta olarak bakardık, fakat şimdi ise herkes dosyaları, belgeleri, başvuru formlarını, projelerini PDF ile yapar oldu. Tabi bu herkesin % kaçı 699, 499 ya da 299 dolar vermiştir, bilinmez. Ama PDF hizmetini takdir ederim çok. Sadece PDF'den okunma sorununa çözüm bulsalar çok iyi olacak ( tabi Adobe ile yapmadıkları için sorun oluyor da neyse)

daha 8 çıkalı ne kadar oldu ki?program yetiştiremiyoruz:) neyse çıksın yorumlara göre bizde düşünürüz

Adobe firması pdf ile kendini iyi ispatladı..
son sürümü çok güzel olacağa benziyor ama yurdum insanının para vereceğini hiç zannetmiyorum.
CRAZY_GOSSARLI

adobe çok yavaştır size foxit öneriyorum çokçok hızlı acıyor dosyaları.mesela bir pdf dosyasını adobe ile acın sonra aynı dosyayı foxit ile acın aradaki hız farkını görünce adobenin yüzüne bile bakmassınız

ben şu an 8.2 sürümünü kullanıyorum benden para isteyen olmadı.
nasıl oluyor bu iş?

ayrıca bir programa min.299 dolar verenler bireysel kullanıcılar olamaz.

alın işte sonrada millete korsan ürün almak hırsızlıktır deyin,asıl hırsızlık bu,türkiyede kaç milyon insanın aylık maaşı bu program kadar etmiyor ne yazıkki

Umarım şu Acrobat Reader'ın hantallığına da çözüm bulmuşlardır.

Bu siz okuyun diye değil, insanlar profesyonel olarak hazırlasın diye PDF ini, form , animasyon ve yazıları düzgünce eklemek için Acrobat bu Reader değil.

foxit reader gibi bir program varken adobe reader neden kullanılır anlayabilmiş degilim.Daha adobe reader açılmaya çalışırken siz foxit readerda işinizi çoktan yapıp bitirmiş olursunuz.
2.5 megabyte ayrıca.
Denemeyenler mutlaka denesin derim.Farkı göreceksiniz

Adobe bu programı PDF dokümanları okumak için yapmamıştır.
Endüstriyel olarak dokümanların yönetimi doküman üzerindeki değişiklikler online konferans yöntemi ile analiz yapabilirsiniz.
Ayrıca bu programı koran kullananlar ile legal kullananlar arasındaki en büyük fark program üzerindeki hatalarda ve Training yani eğitim bölümünde destek bulabilmenizdir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir