Adidas okyanustaki plastiklerden ayakkabı yaptı!

Adidas, Dünya Okyanus Günü onuruna, belki de bugüne dek üretilen en "duyarlı" ayakkabıya imza attı!

Adidas okyanustaki plastiklerden ayakkabı yaptı!

Adidas, her ne kadar kitlelere ulaşmak için Kanye West gibi sanatçıların popülerliğinden yararlansa da, aynı zamanda muhtemelen pazarda büyük bir etki yaratmayacak deneysel tasarımlardan da geri kalmıyor. Bu doğrultuda Parley'yle işbirliği yapan firma geçtiğimiz ay Dünya Okyanus Günü onuruna özel bir spor ayakkabı üretti.

Adidas x Parley adı verilen bu modelin "deneyselliği" geri dönüştürülmüş okyanus atıkları kullanılarak yapılmasından geliyor. Parley'nin Ocean Plastic programıyla toplanan okyanus atıklarının yanında ayakkabılarda ayrıca Sea Shepherd adlı kar amacı gütmeye organizasyon tarafından okyanuslardan toplanan balık ağlarından da yararlanılmış. Diğer yandan ayakkabının orta taban bölümüne Adidas'ın ünlü Ultra Boost teknolojisi de dahil edilmiş.

Adidas x Parley her ne kadar sınırlı sayıda (yalnızca 50 çift) üretilen bir ayakkabı olsa da firma gelecekte de sürdürülebilir bir biçimde okyanustan toplanan plastiklerin diğer ürünlerde de kullanılmasını hedefliyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sirkeci'de alışveriş yapan toptancı Rusların büyük boy torba poşetine benziyor! Bu ucuz materyalden bizde fazlasıyla var, bu model tutarsa kes kes yap, bizim çakmacılara gündoğdu desene. :D

şimdi satarlar 500 1000 tl ye

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir