AMD, en gelişmiş mobil APU'sunu tanıttı!

AMD, dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği gelişmiş mobil APU'sunu ortaya çıkardı!

AMD, en gelişmiş mobil APU'sunu tanıttı!

AMD ultra ince ve yüksek performanslı mobil PC'ler için tasarlanan 2014 Mobil Performans APU'ları bugün yaptığı bir açıklama ile duyurdu. Popüler ve güçlü AMD A Serisi APU ailesinin (kod adı "Kaveri") özelliklerini ve kabiliyetlerini enerji verimliliği yüksek, bireysel ve kurumsal kullanıma yönelik dizüstü bilgisayarlara taşıyan yeni işlemciler, mobil cihazlarda Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özelliklerinin ve Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) Mimarisinin kullanıldığı ilk modeller olarak AMD'nin şimdiye kadarki en gelişmiş işlemcileri. AMD'nin 2014 APU yelpazesindeki tüm modeller kullanılarak üretilmiş Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Toshiba ve diğer masaüstü ve dizüstü sistemler, COMPUTEX TAIPEI 2014'te sergilendi.

"AMD, bilgisayar deneyimini dönüştürme ve zenginleştirme yolunda, 2014 Mobil Performans APU ailesinin lansmanıyla çok önemli bir adım atmış oluyor" diyen AMD İstemci İş Birimi Genel Müdürü Bernd Lienhard, şöyle devam etti: "Toplam işlemci performansının üstünlüğü, göz alıcı grafikler ve enerji verimliliği, sektörde ilk olan teknolojilerle bir araya geldiğinde, bu APU'lar en üst düzey bireysel ve kurumsal PC'ler için çıtayı yükseltiyor."

2014 Mobil Performans APU ailesinde, AMD'nin dizüstü bilgisayarlar için ilk FX markalı üst düzey APU modeli de yer alarak AMD'nin 2014 Düşük Tüketim ve Genel Kullanım APU'larını tamamlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

AMD pişmanlıktır

@04 Haz 2014 13:24 senin doğmana sebeb olmak pişmanlıktır ailen pişman olmasa...

anlaşılan amd yine boş işler peşinde...

@04 Haz 2014 20:49 Hiç de boş işler değil.

amd transistörleri düşüremedi ama watt başına iyi performans çıkarıyor bu performansı overclocklu gddr5 bellekli ekran kartı ve 22 nm iyi bir işlemciyle birleştirip piyasaya sürerse güzel bir satış yakalayabilir

Amd apu ya sardi cpu lari unuttu galiba

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
AMD, en gelişmiş mobil APU'sunu tanıttı!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir