AMD FX 8350 ve 6350 Wraith geldi

Karşınızda AMD'nin yüksek performanslı soğutulcuarı: FX 8350 ve 6350.

AMD'den yeni soğutucular

Yüksek performanslı AMD FX 8350 ve FX 6350 işlemcileri artık pazara Wraith soğutucu ile beraber sunulacak. 175$ ve 129$ fiyat etiketleriyle pazara sunulacak olan AMD FX 8350 ve FX 6350 işlemciler Wraith soğutucuya ek olarak kullanıcılara rakip ürünlerde bulunmayan, AMD OverDrive yazılımı üzerinde oldukça ayarlanabilir bir güç ve performans eğrisi sağlayan kilitsiz bir saat çarpanına sahip. 8'e kadar CPU çekirdeğiyle AMD masaüstü işlemcileri adeta DirectX 12 için üretildiler. Microsoft'un en yeni API'ı, 4 ve üstü çekirdekli işlemcilerde performans göstermek üzere tasarlandı. AMD ürünlerinde Hitman ve Ashes of the Singularity gibi oyunlarda da bunun faydası fazlasıyla görüldü. Yakın gelecekte sunulacak Deus Ex: Mankind Divided ve Total War: Warhammer oyunlarında da bu ivme devam edecek.

Elbette, HTC Vive ve Oculus Rift VR başlıkları ile PC oyuncularını performans artışından daha fazla yenilikler de bekliyor. AMD kullanıcıları bu konuda da avantajlılar: Vive VR başlığının üreticisi HTC, AMD FX 8350'yi VR'a hazır işlemci olarak öneriyor. Hatta AMD FX 6350 ve FX 8350 işlemcileri yetkin grafik kartları ile eşleştirildiklerinde Valve'in SteamVR testinde yüksek seviyelere ulaşıyorlar. Bağımsız testlere baktığımızda ise FX 6350'nin Radeon R9 390 ve eşdeğer bir grafik kartı ile eşleştirildiğinde muazzam bir Oculus Rift deneyimi için gereken performansı gösterdiğini gördük. Daha da önemlisi AMD Athlon X4 ve A10 işlemciler de SteamVR testinden geçer not aldılar.

AMD Şubat ayında sessize yakın termal çözümler sunarak stok soğutma çözümlerinde önemli bir kilometre taşı belirledi. FX 8350 ve FX 6350'nin eklenmesi ile birlikte şu anda pazardaki en iyi stok soğutma paketlerini sunuyoruz. Aşağıda tam listeyi görebilirsiniz. USB 3.1 10 Gbps tip-A ve tip-C bağlantı parçalarını ve NVME içeren yeni AM3+ ana kartlar ile günümüz kullanıcılarının istediği ana akım oyun ve sarmalayıcı deneyimleri sunmak için iyi bir konuma sahip.

Okuyucu Yorumları