AMD, Windows 8.0 desteğini çekti!

Donanım devi AMD'nin Catalyst sürücüleri için aldığı bu karar, Windows 8.0 kullanıcılarını üzecek!

  • Ercan Uğurlu
AMD, Windows 8.0 desteğini çekti!

AMD; yeni Catalyst Beta sürümünü yayınladı. Catalyst 14.6 Beta sürümü ile performans artışı sağlayan AMD, bu yeni sürümde Windows 8.0 desteğini çekiyor. Yeni sürümüyle birlikte artık Windows 8.1'e destek vereceğinin altını çizen AMD, oyunseverlerin de güncel kalmasını istiyor gibi. Peki, AMD'nin böyle bir yol izlemesi oyuncular tarafında sorun yaratacak mı? Pek sanmıyoruz. Zira Windows 8.1 güncellemesini ücretsiz olarak yapılandırılabiliyor.

AMD, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yeni sürümün performans anlamında büyük katkı yarattığını söylüyor. Özellikle bu günlerin en çok konuşulan oyunlarından Watch Dogs'da 1080p çözünürlükte yüzde 25 oranında GPU performansı sağlayan Catalyst 14.6 Beta, 2560x1600 pikselde ise yüzde 28'lik bir artış getiriyor. AMD'nin Mantle teknolojisiyle desteklenen bu grafik performansı artışından yararlanabilmeniz için güncellemeyi edinmeniz ve Windows 8.0 işletim sistemini üst sürüme yükseltmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

İYİDE 8.1 VARKEN NEDEN 8.0'DA KALIYIM Kİ SAÇMALIK :D

w7sp1 destek varsa sorun yok :)

niye 8 değilde 8.0 şeklinde yazıyorsunuz?

güncelleme ücretsiz zaten...

Nvidia alan pisman olmaz az daha pahali olsun ama tam olsun..

@31 May 2014 01:02 senin gibi teknoloji özürlülerinin önüne ne konulursa onu yiyiyorsunuz.çok para verip en son çıkanı almak hiçbir zaman senin makinanı en iyisi yapmaz.

bende amd ekran kartı var 4895 ama ne 8.0 nede 8.1 de kullanamıyorum çünkü destek yok !!! ..

@31 May 2014 02:27 öyle bir kart yok canım. 4890 var. bende o sorundan müzdaribim birdahada asla almam amd nin kartını

bu amd varya dünyanın 1 numaralı mal firmasıdır. Yazılım desteği yüzünden binlerce kullanıcısını kaybetti.. beyinsizlerr.

8.1 varken neden 8.0'da kalayım saçmalık diyen arkadaşın yazılım hakkında birşey bilmiyor haberiniz olsun. AMDcilerede geçmiş olsun iyice batırıyor kendini , intel - nvdia abi paran varsa yani :)

Şu an fena şekilde şok oldum, anlatamam!

intel fanboylarından başka başlık çıkmazdı...

amd yi bırakalı neredeyse altı sene oldu o zamanda yazılım ve sürücü alanında sorunluydu ve yine hala değişmemiş :) iş donanım yapıp satmakla bitmiyor ne yazık ki....

@31 May 2014 03:31 hiç bi sorunu yok tatlım, amd için os değişirim, sen mastirbasyonuna devam et..

windows 8'den 8.1 geçmek sıkıntılı çünkü mağazadan indiriyorsun ve PC etkinleştirdiğin anahtar kurumsal bir anahtarsa mağazada güncelleme sana çıkmıyor. =(

22.25 konuyu oku anlarsın.

benim anlamadığım olay şu xp için güncelleme destegi bitiyor diye yırtınılınıyor ama güncelleme destedi devam eden işletim sistemleri güncellememek için neden ayak diretiliyor

Bi an heyecan yaptım ne oluyor diye. Sorun yokmuş meğer. Devam devam :)

amd 'yi kim tercih ediyor ki

@31 May 2014 11:41 çoluk çocuk seviyo ucuz diye :)

@31 May 2014 15:29 Aklı olan kullanıyor, parası değerli olan, baba parası değil alın teri ile bir şeyler yapanlar tercih ediyor sen takma zaten bu kadar.

Zaten 14.xx betalarını ve resmilerini hd5000 serisine yükleyemiyorsun halbuki site yüklenebilir diyor. Amd gerçekten kötü.

http://www.chip.com.tr/haber/microsoft-windows-8-1-destegini-cekiyor_46607.html

Aynen zaten ücretsiz güncelle kullanırsın :)

burada amd`yi karalama yaygarası koparmayı fırsat bilen teknoloji cahillerinde belki bir utanma olur: http://www.chip.com.tr/haber/microsoft-windows-8-1-destegini-cekiyor_46607.html

Amd o kadar kalitesizsin ki; Keşke ölsen!İşlemcinide kullanıyorum ekran kartını da: Maşallah 85-90 derecelerde! Birde destek vermeyecekmiş miş.AMD Alma Aldırma!

@31 May 2014 18:41 Bende Amd cpu ve gpu kullanıyorum ama hiç ısı sıkıntım yok. Biraz bilgili olmak da lazım pc konusunda. Araba kullanmasını bilmeyen adam Bugatti versen yine süremez bu araba kötü demek değil.

@gcb1903 He gülüm he cahilim ben.IT sektörüne yön veren AMD ye çamur atıyorum.O kadar benchmark/kullanıcı tecrübesi/makaleler hepsi beni yalanlıyor.Sana mutluluklar

Ekran kartını güncellemeyi bilen işletim sistemini günceller. bukadar basit.

Sen de yorum yaz