Android 4.3 resmi olarak tanıtıldı!

Android 4.3 ve onu kullanan yeni Nexus, Google tarafından resmi olarak tanıtıldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.3 resmi olarak tanıtıldı!

Google, bugün düzenlediği etkinlikte son zamanlarda isminden sıkça bahsettiğimiz Android 4.3'ü tanıttı. Bunun yanında gün içinde sızan ve sizlerle burada paylaştığımız Nexus 7'nin yenilenmiş sürümü de tanıtıldı

Android 4.3, Android 4.2'nin üzerine çok büyük yenilikler getirmiyor. Değişiklikler arasında yeniden tasarlanan kamera arayüzü, arayüzün daha akıcı olması için performansta yapılan geliştirmeler ve yeni eklenen Bluetooh Low Energy desteği var.

Nexus 7'nin güncellenen sürümü ise yine Asus tarafından üretiliyor. Çözünürlüğü 1.920x1.200'e yükseltilen cihaz, artık 7 inç'lik ekranında 323 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Ekran, çiziklere karşı olduğu kadar parmak izlerine karşı da dirençli hale gelmiş (en azından Google'a göre). Gücünü 1.5 GHz dört çekirdekli Qualcomm S4 Pro işlemcisinden alan cihaz, grafik gücünü ise Adreno 320 GPU'dan sağlıyor. Cihazın işlemcileri, 2GB'lık RAM ile destekleniyor. Yeni Nexus 7, tabi ki en yeni Android olan Android 4.3 ile çalışıyor.

Yeni Android 4.3'ten ve yeni Nexus 7'den daha fazla detayı ilerleyen saatlerde sizlerle paylaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Artık yapıcak bir şey kalmadı, daha ne yapsınlar?

@24 Tem 2013 20:22 daha az ram isteyebilir mesela. androidler çok yavaş performans iyileştirmesi yapması gerek. ayrıca bir şey yapmak her zaman daha önce başkasının o şeyi yapmış olmasını gerektirmez. yeni yaratıcı şeyler yapmalı. senin yorumun şöyle olmalıydı aslında: "artık çalacak bir şey kalmadı, daha ne çalsınlar?"

@24 Tem 2013 22:12 Kim kimden çalıyor bunu öğren sonra buraya yorum yapamaya gel.. Android'in 2-3 yıl önceki yazılımında bulunan uygulamalar arası geçişi apple ios 7 ile yeni getiriyor. Kim kimden çalıyor. Daha istermisin ios 7 ile gelecek olan özellik uygulamaların otomatik güncellenmesi android bunu kaç yıldır kullanıyor..

değişen hiçbirşey yok 3 yıldır aynı sistemle milleti kekliyorlar..

Bence en iyi en stabil en farklı işletim sistemi Wp8

Yenilenen Nexus 7 yuzde 60 daha fazla çerçeve ile bizlerle .d

WP8 kullanıyorum.... İyiki WP8 kullanıyorum. Gerçekten iki kopya sistemden farklı ve canlı.

@25 Tem 2013 02:40 peki ok...

oha o çerçeve ne öyle? iyice kalasa benzemiş

yine android yine çöp

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play