Android 5.1, HD Voice ve fazlasıyla geldi!

Android'in bir sonraki sürümü 5.1, Google tarafından resmi olarak duyuruldu! İşte sundukları...

  • Zeynel A. Öztürk
Android 5.1, HD Voice ve fazlasıyla geldi!

Geçen ay Android One'lı telefonlara gelen Android 5.1, Google tarafından resmi olarak duyuruldu. Android blog'unda yapılan duyuruya göre güncelleme, bu hafta Nexus'lara gelecek.

Android 5.1 için çok fazla heyecanlanmanıza gerek yok, çünkü sürümdeki 0.1'lik artış, çoğunlukla hata onarımlarıyla ilgili. Güncellemenin sunduğu yeni işlevler ise şunlar:

HD ses: HD Ses destekli mobil ağlarda, Nexus 6 gibi bu özelliği destekleyen bir cihaza sahipseniz, HD Ses'ten faydalanabilirsiniz.

Multi-SIM desteği: Telefonunuzda birden fazla SIM kartı slotu varsa, artık her ikisini birden kullanabilirsiniz.

Cihaz koruma: Telefonunuz çalınırsa veya kaybolursa, kilidini açmak için Google hesabınızla giriş yapmanız artık şart (fabrika ayarlarına dönüş için bile).

Hızlı ayarlar: Katılmak istediğiniz Wi-Fi ağını veya bağlanmak istediğiniz Bluetooth cihazını hızlı ayarlar menüsündeki açılır listeden hemen seçebilirsiniz.

Üreticiler, cihazlarını kendi arayüzleriyle sunduklarından bu yeniliklerden bazıları, sadece Nexus ve Google Play Edition telefonlarda görünebilir. Bakalım cihazlarını Android 5.0'a güncellemekte yavaş kalan firmalar, 5.1 güncellemesini ne zaman sunabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Note 3 N9005 kullaniyorum hala lollipop 5.0 bekliyorum :D

@10 Mar 2015 16:15 daha çok beklersin:))) iphone al derdin kalmasın

Gelse de denesek. Umarım geri dönüşlerimizi dikkate alıp düzeltmişlerdir. N4

@10 Mar 2015 16:28 nexus 4 e daha beklersin sen. önce note 4 , s5 , s6 ya filan versinler ondan sonra nexus 4 e verirler yani bi 6 ay beklersin. 3 senelik telefona s6 dan önce verilcek değil ya :)

"Multi-SIM desteği: Telefonunuzda birden fazla SIM kartı slotu varsa, artık her ikisini birden kullanabilirsiniz." artık android resmi bir çin malı sistem oldu. tebrikler.

android güncellemelerinin en komik yanı şu: google güncellemeyi kendi kendine çıkarıyor ama kimse güncellemiyor öylesine takılıyorlar

@10 Mar 2015 17:40 nexus 4 kullanıyorum ve 14 kasımdan beri lollipop kullanıyorum

nexus 4 e bekliyorum :)

biz daha 5.0 ı alamadık ki 5.1 i alalım

Nexus 5 için gelmiş kuran var mi

Note 3 n900 kullaniyorum. lollipop bu sene gelirse seneye yukleriz.

@10 Mar 2015 21:03 Bas bağırıyorlar nexus 4 e gelecek diye. Sen neyin kafasını yaşıyorsun. Bir de kalakmış bana samsunglara gelsin önce diyor. Akıllı olsan o çöpleri almak için para harcamazsın.Güncellemeye gelecek olursak benim telefonum hala destek alıyor. Sen hiç 3 sene destek gören samsung gördün mü?? Onu geçtim 6 ay gibi bir süreyi ne tarafından uydurdun!? O 3 senelik dediğin telefon s4 ten daha stabil çalışıyor. Eleştiri ya da yorum yaparken azıcık destekli yap yorumlarını.

Samsung s5 icin 5.1 surumu cikti. Sammobile'ye goz atin :) dun yukledim super

yayınlandı 5.1 android nexuslar için. ota ile de gelir iki güne.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play