Android 5.1 bu tarihte gelebilir!

Android 5.1, ortaya çıkan bilgiler doğruysa bu tarihte, bu yeniliklerle gelecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 5.1 bu tarihte, bu yeniliklerle gelebilir

Android 5.0'ın yayınlanmasının üstünden sadece 2 ay geçse de onu kullananların oranı, yüzde 0,1'e ancak ulaşıyor. Ancak bazılarımız, bir sonraki Android güncellemesini beklemeye başladı bile.

AndroidPit'in iki kaynaktan "doğruladığı" bilgilere göre Android 5.1, "Şubat 2015'in sonlarında" ortaya çıkacak. Site, Android 5.1'in aşağıdaki değişiklik ve geliştirmeleri getireceğini söylüyor:

- Sessiz mod eklendi
- Sistem kararlılığında geliştirmeler
- Geliştirilmiş RAM yönetimi
- Ani program kapanmaları için onarımlar
- Geliştirilmiş pil yönetimi
- Wi-Fi'ın aşırı kullanımı onarıldı
- Kablosuz bağlantı sorunları onarıldı
- Okay Google işlevindeki sorunlar çözüldü
- Uyarı sorunları çözüldü
- Belirli cihazlarda rastlanan ses sorunları onarıldı
- Diğer geliştirmeler ve değişiklikler
- Material Design renk paletinde değişiklikler

AndroidPit, bu bilgileri iki kaynaktan aldığını söylese de, bu kaynakların hangileri olduğunu söylemiyor. Dolayısıyla bir başka kaynaktan gelene kadar bilgilere dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

yahu daha telefonumuz 5.0ı görmedi bu ne acele :)

Ee biz bunlari 5.0 icin bekliyoduk

Android'in en bütük sorunu Linux Çekirdeği'nin Tepkime Süresi'dir. Normalde 4 çekirdekli bir işlemci ve 1 GB RAM'in Android'i uçurması lazım. Uçurmuyor işte! Zaten Linux'ların en sevmediğiniz yanı nedir diye sorsalar, vereceğim cevap çekirdeğin tepkime süresidir. Herşey şak diye açılmalı! Windows Çekirdeği de ne yazık ki çok iyi tepki vermiyor. En iyi çekirdeğe Mac'ler sahip! Gerçek bu! Linus Torvalds eğer bu tepkime süresi sorununu hallederse, Linux Çekirdeği ilelebet yeryüzünün en iyi çekirdeği olur. Şu anda Linux'un halletmesi gereken en önemli sorun bu. 1. Mac Kernel 2. Windows Kernel 3. ise ne yazık ki Linux'tur. Yerlerde sürünüyor... <Cleverman>

@cleverman İos ta linux tabanlı değil miydi? :) Linux'un değişik bir versiyonu...

@22 Ara 2014 17:21 linux değil unix olmasın o :(

Sessiz modun şu anda olmaması ciddi hayal kirikligi. Google bu aralar saçmalıyor. Keşke Lumia 1020 cihazım bozulmasaydi da S5 kadar anlamsız bir telefonu secmeseydim.

cleverman'e hak veriyorum. mac os 7.5'ten os x mavericks'e kadar kulandım, windows'ta program yazıyorum. mac os kernel'i kadar sağlamı yok. masaüstü ya da mobil, farketmez. hem ios hem windows mobile hem android, en sağlam sistem apple ürünlerinde... xperia z üzerinde android 4.4.4 kullanıyorum ama her güncellemeden sonra telefonum daha kötü hale geldi. tabi sony sağolsun.

Artık uçarız Dalga geçiom bu s3 5.1in yanından geçemiyo :( bidaha nexus almazsam

Google da Androidi iyi chrome gibi sürüm manyağı yaptı çıktı. Yakında 5.1.3.4.5.7 sürümü hazır gibi sürüm haberleri gelmeye devam eder...

"Sessiz mod eklendi" vay beeeeee çağın en büyük yeniliği sanırım!!!!! o değil de her güncelleme ile aynı şeyler geliyor galiba? bir de siz geride kalmışsınız 5.2 geliyor yakında. hatta 5.3 test aşamasına geçmiş, 6.0 da yazılmaya başlanmış hani gene iyisiniz ;)

sessiz mod zaten vardı ne sessiz modu

unix te linux tan türemedir

Sen de yorum yaz