Android'e iş kullanımında 3 yenilik!

Google, Android işletim sistemindeki üç yeniliği resmi olarak duyurdu! İşte yeni özellikler...

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan Android'e iş kullanımında 3 yenilik!
Yeni Lookup uygulaması

Google, Android'de iş kullanımına dair yapılan üç yeniliği duyurdu. Google Apps for Business ve Google Apps for Education yoluyla sunulacak güncellemeler, iş arkadaşlarıyla bağlantıyı geliştirme ve güvenlik üzerinde yoğunlaşıyor.

Google Apps Device Policy uygulamasında yapılacak güncelleme ile çalışanlar yeni 'My Devices' sitesi sayesinde kayıp veya çalınan cihazlarını harita üzerinde görebilecek, çaldırabilecek, cihazın PIN kodunu veya parolasını sıfırlayabilecek. Uygulama ile uzaktan veri temizlemeye, boş cihazları kilitlemeye zaten izin veriliyordu. Yeni özelliklerin bir çoğu sadece Android 2.2 Froyo ve üzerinde çalışacak.

İkinci güncelleme sayesinde ise Google Apps yöneticileri, Android 3.0 Honeycomb tabletlerdeki verileri şifreleyebilecek. Üçüncü duyuru olan Google Apps Lookup ile, kurumlarda kişileri bulmak ve iletişim kurmak daha kolay hale gelecek. Uygulama sayesinde bir iş arkadaşınızın e-posta adresini veya adını söyleyip ona telefon edebilecek veya mesaj gönderebileceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bir tane android li telefon almak lazım :D

Android ilk çıkınca gülenler çok oldu,şimdi dünya akıllı telefon piyasasında androidi nasıl durdururuz telaşı başladı.Yazılımın merlini dediğim google firmasının android konusunda başarılı olacağına şüphem yoktu ki öyle de oldu.kısa zamanda Android iphoneyi geçti,iphone yerine android yüklü bir telefon alırsanız,sim lock gibi konularla uğraşmazsınız,telefonunuzu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz,ayrıca android yüklü telefonlar içinde en kalitelisini ve sizin için en uygununu alabilirsiniz,iphoe kullananlar ise iphoneden başka bir alternatifi seçemezler ki bu bir anlamda tekelcilik demektir,apple firması yıllardan beri tekelleşme konusunda ciddi atılımlar atıyor,en başta apple masaüstü,laptop,ipad gibi ürünlerinin tüm donanım üretimi konularını kendi ellerinde tutuyorlar.Microsoft da öyle.open source sen çok yaşa diyorum ve google'ye çok teşekkür ediyorum.

bu özellik htc desire serisinde olan bir özellik..

windows phone 7 işletim sistemini kullanın da mobil işletim sistemi nasıl olurmuş görün.

Sen de yorum yaz