"Android bizim için şu an en iyi tercih."

"Android bizim için en iyi tercih." Windows Phone cephesini üzen bu söz, bakın hangi cep devine ait.

"En iyi tercih Android"

Huawei'nin son Windows Phone işletim sistemi denemesinin üzerinden yaklaşık iki yıl geçti. O zamandan bu yana piyasaya çıkardığı akıllı telefonlarında Android'den şaşmayan Çin menşeli firmanın, Microsoft'a dönmek için herhangi bir planı da yok.

Huawei'in cihazlarından sorumlu yöneticilerinden Shao Yang ile röportaja göre, Huawei'nin önümüzdeki dönemde Windows Phone için herhangi bir girişimi olmayacak. Windows Phone'un çok kısıtlayıcı olduğunu sözlerine ekleyen Yang, Android dünyasının ise farklı karakterlere bürünebilen özgür bir yapı olduğunu söyledi. Öte yandan Android'li cihazları için geliştirdikleri Emotion UI yazılımını da Microsoft'un platformuna konumlandıramayacakları bilgisini veren Yang, geliştirdikleri bu arabirimleriyle Android'li cihazlar arasında farklılıklarını da ortaya koyabildiklerini söyledi ve ardından da ekledi: "Android bizim için şu an en iyi tercih."

Tablet umudu

Shao Yang'ın verdiği bu demecin yanı sıra Huawei'in tablet tarafında Windows için çalışmalar yürüttüğüne ilişkin bilgiler de mevcut. Şirketin, özellikle Windows 10'la birlikte bir tablet çalışması içinde bulunacağına yönelik sağlam bilgiler var. Kapalı kapılar ardında gelişimi süren tabletin hem Windows hem Android platformlarında çıkması bekleniyor. Huawei, bir sürpriz yaparak bu tabletini MWC 2015'te açıklayabilir.

Okuyucu Yorumları