Android KitKat'lı Kodak cebi: Kodak IM5!

Kodak, belirli bir kullanıcı grubunu hedefleyen yeni Android'li telefonunu CES'te gösterdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Basit kullanımlı, KitKat'lı Kodak IM5 tanıtıldı!

Kodak, basit bir telefon arayışında olanlar ve yaşlı kullanıcılar için Çinli üretici Bulitt'e ürettirdiği yeni Kodak IM5'i Las Vegas'ta devam eden Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda ortaya çıkardı. 

Fotoğraf odaklı bir telefon olan Kodak IM5, kilit ekranında fotoğraflarınızı bir slayt gösterisi haline getiriyor. Giriş ekranındaysa fotoğraflardan tek dokunuşla baskı almanıza yarayan bir kısayol simgesi bulunuyor. Cihazın arka tarafında 13 megapiksellik, ön tarafında ise 5 megapiksellik birer kamera var. Çektiğiniz fotoğrafları kaydetmeden önce onaylamanızı isteyen kamera yazılımının kullanımı çok kolay.

Cihazın öne çıkan bir diğer önemli özelliği, yine kullanımı çok basit olan giriş ekranı. Eposta, telefon çevirici, mesajlar, kamera, büyüteç ve diğer işlevler, giriş ekranındaki ızgarada dizili duruyorlar. Yani bu araçları çalıştırmak için uygulama listesini açıp, kaydırmanıza gerek kalmıyor.

Sekiz çekirdekli 1.7GHz MediaTek işlemciyle gelen, 5 inç 1.280x720 piksel ekrana sahip telefon, sadece 120 gram ağırlığında ve Android'in bir önceki nesli olan 4.4.2 KitKat ile çalışıyor. Cihazın diğer özellikleri arasında çift SIM yuvası, 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanı var.

Kodak IM5, Avrupa'da 2015'in ilk çeyreğinin sonunda, 299 euro fiyatla satışta olacak. Cihaz daha sonra ABD'de 249 dolardan piyasaya sürülecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

belirli kullanıcı grubu kim acaba ?selfie çekmek isteyen parası olmayan yaşlı teyzeler.kodak telefon çıkarıcak denilirken insan 41 megapiksel tarzı şeyler bekliyor lumia ya rakip olarak

Kodak bile işini bilio süper telefon için süper droid

Kodak'ın bu işe girmesine sevindim. Ama WP ile çalışırsa daha kolay başarır. Yazılım yönünden geri destek çalışmaları yapmasına gerek kalmaz. Daha şimdiden Android'in eski modası olmuş. Bazı iş kollarında tercih edilir. Dışarıda fotoğraf çekip iş yerine geldiğinde wi-fi alanına girer girmez fotoğraflar yazıcıdan kendiliğinden çıkmaya başlıyor mesela. Yada bir yere gidip bina fotoğrafı çekeceksiniz, Gps adresi veriyor, sen manuel olarak adres detaylarını ve tapu bilgilerini giriyorsun. Arka arkaya çektiğin kaç fotoğraf varsa o lokasyona açılmış klasöre kaydediyor, bir sonraki iş kendi klasörüne...arşiv böyle olur. Bunlar varsa o telefon fotoğraf telefonu olur.

Çöp çöp çöp. Bunlar hic mi ayık gezmezler

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play