Android Marshmallow önümüzdeki hafta geliyor!

Android 6.0 Marshmallow'un çıkış tarihi ve ilk geleceği cihazlar, Google tarafından açıklandı!

Android Marshmallow önümüzdeki hafta geliyor!

Android'in yeni sürümü Android Marshmallow'un önümüzdeki hafta yayınlanacağı ortaya çıktı. Google'ın yeni yazılım güncellemesi, Nexus 5, 6, 7, 9 ve Nexus Player'a "OTA" güncellemesi olarak sunulacak, yani güncelleme Wi-Fi üzerinden indirilebilecek. Yeni tanıtılan Nexus 6P ve Nexus 5X ile kutularından Android Marshmallow ile çıkacaklar.

Android 6.0 Marshmallow, yeni pencere animasyonları, geliştirilmiş açılır uyarılar, daha iyi ses tanıma gibi özelliklerle geliyor. Bunun yanında geliştirilen giriş ekranında dolaşmak ve aradığınız uygulamayı bulmak, eskisinden daha kolay. Marshmallow, hangi uygulamaları hangi sıklıkta kullandığınızı takip ederek, uygulama listenizi buna göre sıralama yeteneğine de sahip.

Android 6.0'daki yeni "Doze" modu ise pil ömründen tasarruf etmenizi sağlıyor. Ön-yüklü uygulamaları kaldırabilme, Android 6.0'ın bir başka özelliği.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sık kullanılan uygulamalar ve aradığın uygulamaları kolaylıkla bulmak halihazırda zenfone serisi telefonlarda bulunmakta.

Ram kullanimini duzeltsinler bide pil optimizasyonunu iyi ayarlasinlar baska bisey istemem

Sırf önyüklü uygulamaları kaldırdığı için bile bu sürüm tutar

Nexus 5 kullanıcısı olarak önizleme sürümünde pil tasarruf modunda daha fazla şarj gittiğini söylemeliyim, normal mod çok daha tasarruflu. Birde uygulama izinleri çok daha iyi. Ama ön yüklemeleri kaldıramadım.

Samsung'cular heralde 2-3 yıl sonra alırlar güncellemeyi :D

Arkadaş bu ne biçim android blututtan atılan fotonları göstermiyordu açık olarak hangi foto belli değil aradığını bulda senin olsun

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost