Android N, gezinti çubuğunu yenileyebilir!

Android N, bazı Android'li telefonlarda yer alan önemli bileşeni işte böyle değiştirecek!

Android N, gezinti çubuğunu yenileyebilir!

Google, Mayıs'taki IO etkinliğinde Android N'nin yeniliklerinden bahsetmişti, ancak işletim sisteminin tüm yenilikleri halen tam olarak bilinmiyor. Şimdi ise ekranın altında yer alan gezinti çubuğunun tasarımının yenilendiği anlaşıldı.

Android Police'in haberine göre Android N'de Geri, Giriş ve Çoklu görev düğmelerinin simgeleri, yeni, animasyonlu simgelerle değiştirilecek. Yeni simgeler saydam değil, donuk olacak ve Giriş düğmesi renkli bir tasarıma sahip olacak.

Yeni animasyonlu Giriş düğmesi, Google'ın Asistan ve Google Now markalarıyla uyum gösteriyor. Belki küçük bir değişiklik, ancak düğmeleri neredeyse her ekranda gördüğümüzü hatırlatalım. Android'in geçirdiği son büyük tasarım değişikliği, 2014'te Android Lollipop'un Material Design'a geçmesiyle olmuştu.

Henüz final sürümüne ulaşmayan Android N'nin yenilikleri arasında çoklu pencere desteği, daha gelişmiş uyarılar, özel bir VR modu var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

milleti kandırmaca iki şekil değiştir telefon sat

Üreticiler bunu Opsiyonel yapmalı

Ana ekranda gezinti çubuğu fazla gereksiz oluyor. Ana ekranda gezinti çubuğunu kaldırıp açık olan uygulamaları ise ana ekranın yan sayfasına taşınabilir. Böylece ekranda daha çok yer olur ve daha kolay olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir