Android N, Nexus 5'e de gelebilir!

Google'ın son Android sürümü Android N, 2.5 yıllık bu telefona gelebilir!

  • Cenk Atlı
Android N, Nexus 5'e de gelebilir!

Geçtiğimiz gün geliştiriciler için Android N ön izlemesini yayınlayarak bir sürpriz yapan Google, bu doğrultuda çoklu pencere desteği, doğrudan bildirimler üzerinden yanıt verme özelliği gibi yenilikleri görücüye çıkardı.

Fakat bu yenilikler aralarında Nexus 5'in de yer aldığı bazı telefonlar için henüz geçerli değil.

İlgili kaynak kodun arka ucu olan Google'ın Git depolarına baktığımızda firmanın bu telefonda da Android N geliştirici önizlemesi sunduğu görülüyor. Google'ın Nexus 5'i bu ön izlemeyle uyumlu cihazlar listesine dahil etmemesinin nedeni ise cihazın iki yıldan daha yaşlı olması.

Söz konusu depo listelerinde LG'nin 2013'te kullanıma sunduğu telefonun kod adı olan "Hammerhead" için "android n preview 1" şeklinde bir madde mevcut. Bu da söz konusu güncellemenin bu telefona geleceği şeklinde yorumlanabilir; fakat yine de kesin konuşmak için erken...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Aynı şey M preview 1 ve 2 ile nexus 4 içinde geçerliydi.

Tapleti aldim alali 3 seneyi gecti ve update gelmedi.bu nasil isletim sstemi anlamış degilim bir daha android almam ondan sonra yok efendim bu açık var yok su zararlı var .update gelmesse olacagi budur.yapmissin madem bir android işletim sistemi bari sahip cik .kimin ne yapatigi belli degil bir sürü sacma uygulama dolu .denetleyen yok

Nexus 5' e gelirse LG G2 'ye port edilmesi de gundeme gelir. 6 gelmeyecek ama 7 kullanacagiz galiba.

XDA da destek veren çok olduğu için sorun yok

2.5 yıl çok mu. Apple 5 yıllık telefona veriyor. Not: g2 kullanicisiyim

Vay arkadaş türkiyeye yeni çıkan nexus model telefonlar 2 yılda anca geliyo oda alınca güncellemesi 2 yıl diyo oda gidiyor, haksızlık bir de pek te mühim deil aslında zaten türkiyede google mu var? Ok google kullanmak için bile telefonun dilini değiştiriyoruz. Bu acayiplik millet google ürün neden alsın ki.

Bende nexus 5 kullanıcısıyım.İnşalllah gelir android n çok beğendim....Ayrıca 2.5 yıl çok da eski degil yani gayet güzel bi telefon 3 yıl olcak telefonu alalı tek bir kasma bile yok :)

Ya inşallah gelir telefonumu seviyorum, şuan halen bi açıklama yok.

Verse ne olacak Nexus 5 var hala 5.1.1 kullanıyor ota güncellemesi 6.0 ota yoluyla yüklenirken yarıda kesilip hata mesajı veriyor haliyle yüklenemiyor bu hatanın nedeni hakkında bir bilgide yok güncellemesini geçtim nexusların bir fotoğraf görüntülemek için galeri uygulaması bile yok var ama Google plus ile entegre google plusu devre dışı bırakınca kullanılmıyor ben 3. Parti kullanıyorum Nexus us telefonun iyi yani kalamiyor başkada hiç bişeyi yok kasa kalitesi 5 para etmez anatomide tövbe.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play