Android'in Chrome'una Güvenli Gezinti geldi!

Chrome'un masaüstü sürümünde uzun zamandır bulunan özellik, nihayet Android'e de geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Android'in Chrome'una Güvenli Gezinti geldi!

Google'ın web tarayıcısı Chrome'un masaüstünde sunduğu önemli işlevlerden bir tanesi, sizi şüpheli sitelerden uzak tutmayı amaçlayan Güveni Gezinti. Mobil cihazlarda bugüne kadar tam anlamıyla sunulmayan bu işlev, yen, Android sürümünde artık varsayılan olarak etkin olacak.

Google'ın yaptığı açıklamaya göre Chrome'un Android sürümü, Güvenli Gezinti işlevini Ayarlar menüsü üzerinden açıp kapamanıza olanak tanıyacak. Google, bu işlevin Google Play Hizmetleri 8.1'in bir parçası olduğunu, işlevi kullanacak ilk uygulamanın Chrome olduğunu söylüyor.

Güvenli Gezinti'den faydalanabilmek için Chrome 46 veya yukarısını kullanıyor olmanız gerekiyor. Chrome'un son sürümü Chrome 47 olduğundan, 46'dan öncesinde kalmış olma ihtimaliniz düşük; yani endişe etmeniz gereken bir durum yok.

Güvenli Gezinti şöyle çalışıyor: Google, ziyaret etmek üzere olduğunuz sitenin içerisinde zararlı olduğunu düşünürse, ekrana kırmızı arka planlı bir uyarı geliyor. Uyarı neredeyse tüm ekranı kapladığından onu yanlışlıkla geçmeniz oldukça zor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Adamsın Google sana güvenim tam!

androidin vürüsüne güvenli gezinti... (vürüs diyeni dinlemeyen kayıtsız şartsız kullanıcıya buradan selam olsun!!!)

@ttbpc asıl virüs yuvası olan dandios... uyanda balığa çıkalım...

@09 Aralık 2015 00:35 dandios kullanmıyorum ben." Windows hacı Windows :D

@ttbpc Androidciler senin üzerinde ne tür fantaziler uyguladılar bilmiyorum ama canını fena yakmışlar belli. Bu neyin kuyruk acısı birader? Her yorumunda parantez içine aynı şeyi yazıyorsun virüs diyeni dinlemeyen kayıtsız kullanıcıya selam olsun muş.... Hasta mısın kardeşim? Git bir psikoloğa tedavi etsinler seni. Yazık acıyorum haline. İşşiz misin nesin her Google haberinin altına firmayı kötüleyen yorum yapıyorsun. Yoksa Microsoft abin para mı veriyor sana??

@09 Aralık 2015 17:45 +1 Yeni Gortlar türüyor abi :D. Ayrıca "virüs diyeni" değil "vürüs diyeni" olacak.Ayrıca Google abi iyidir her Google haberine değil her Chrome haberine aynı şeyi yazıyorum. Ancak Chrome yüzünden bir bilgisayardan olunca kötülemezsem olmuyor.Yani ne androidciler ne ioscular beynimi yıkadı ne de microsofttan para alıyorum (verseler yok demem :D). Hani tuttuğu takımı değiştirenlere dönek dönek derler ya eskiden beri XP kullanıp ta sonra "8 yıllık kasayı atacam" demek aynı şey

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play