Anniversary Update telefonlara ne zaman gelecek?

Anniversary Update PC'lerimize ulaştı. Peki ama Windows'lu telefonlar bu güncellemeye ne zaman kavuşacak? Belli oldu (gibi...)

  • Zeynel A. Öztürk
Anniversary Update telefonlara 9 Ağustos'ta!

Anniversary Update'in Windows 10'lu PC'lere, Xbox One'a ve HoloLens'e gelmesine rağmen Windows Phone'lara hemen sunulmaması, birçok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıştı. Şimdi yeni ortaya çıkan bilgiler, güncellemenin 9 Ağustos'ta telefonlara ulaşacağını söylüyor.

Resmi Lumia Hindistan Twitter hesabından paylaşılan bir tweet'te güncellemenin 9 Ağustos'ta kullanıma sunulacağı doğrulandı. Bununla birlikte sözkonusu tweet, bir süre sonra bilinmeyen bir nedenle yayından kaldırıldı. Bunun yanında tüm Windows'lu telefonların Anniversary Update'i desteklemeyeceğini belirtelim.

Anniversary Update'i destekleyen telefon modelleri şöyle sıralanıyor: Lumia 1520,Lumia 930, Lumia 830, Lumia 735, Lumia 730, Lumia 640 XL, Lumia 640, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 540, Lumia 535, Lumia 532, Lumia 435 ve Lumia 430.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Telefonuma windows mobile 10 gelmediği için microsoft a kızgınım. Ios almayı düşünüyorum.

Benim L925'e gelmeyeceğine göre sorun yok. 3 seneden fazla kahrımızı çekti. SurfacePhone bekliyorum zaten çıkınca alacağım nasip ederse. 3 yıllık Android cihazlar daha zor durumda. Her çekmeceden eski bir telefon çıkıyor. Her sistemden var. WP hiç bıktırmıyor. Note4 de şu an yanımda ben L925 ile bu siteye giriyorum. Ipad bile kesmiyor, ayarlar ikonunda güncelleme bildirimi ne zamandır kırmızı 1 belki de 2. Güncelleme gösteriyor, yükle demeye üşeniyorum. Heyecansız geliyor. Wp sahiden farklı.

@ZiyaretBitti gerçekten hayatımda hiç kullanmamış olsam sana inanacaktım. Ama güldüm ve kapattım :)

Eski bir Microsoft'un kazığını yemiş 925 kullanıcısı olarak, önce tarihi değiştirir sonra da sadece 2-3 cihaza verecez derlerse hiç şaşırmam.

Xiaomi Mi 4 te var hiç araştırmiyorsunuz . Bu telefon turkiyede çok kullanılıyor üstelik. Hadi blu gibi markaları sallayinda bunu es gecmeyin

Yedin bitirdin bizi bee

Her zamanki MS... Hem ne fark eder ki? Windows 10 ile birlikte, güncellemelerde değişen tek şeyin build numarası olduğunu artık biliyoruz. Anniversary ile "acayip" bir beklentiye de girmiş değiliz. Zira bu beklentiye girmenin sonucunun hayal kırıklığı olduğunu öğrendik. Mobil sektördeki paylarını biliyoruz, dibe vurdular iyice %0,6 - %0,7 ve hatta düşüyor. Beni asıl merak ettiğim istatistik; MS çalışanlarının Windows Phone kullanım oranı. Onu da açıklasınlar da maskaralıkları ortaya çıksın.

Sen de yorum yaz