Apple'dan yeni "dokunmatik" patent!

Apple, "dokunmatik" teknolojisiyle ilgili yeni bir patent daha aldı. Yeni MacBook'larda artık...

Apple'dan yeni "dokunmatik" patent!

Apple, yine ilginç bir patente imza attı. Daha önce ekrana farklı şiddetlerde basarak farklı arayüz işlevlerini etkinleştirmeyle ilgili olan ancak görünüş itibariyle "basmatik ekrandan" ileriye gidemeyen bir patent alan Apple, bu defa da benzer bir patentle karşımızda. Apple bu patentiyle MacBook'larda "dokunmatik kontroller" peşinde.

8.654.524 numaralı patente göre Apple, MacBook'larına ek dokunmatik alanlar yaratmak istiyor gibi görünüyor. Dizüstü bilgisayarının ekran çerçevesine yerleştirilecek bir dizi sensör ve kontrol düğmelerinin görüldüğü patentte, bu denetimlerin ne için yerleştirileceği şu an için merak konusu. Yapılan tahminlere göre bağlantı noktalarının etkinleştirmek veya belirlemek için konumlandırılabilecek olan bu dokunmatik alanlar, diğer yandan OS X'in gelecekteki sürümlerinde uygulamaların kısayollarını ve belirli denetimleri uygulamak için de kullanışlı bir yol olarak karşımıza çıkabilir. 

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

dokunmatik ekran, dokunmatik panel zaten kullanılan teknoloji ama Apple üzerine yatmak için patentini alıp resmen çalıyor... hırsız Apple...

@grezimonk demek ki başkası almamış ki veriyorlar git sen de yapılmış olan birşeyin patentini al yasak mı var

epıl nefes almanın pateni alana kadar rahatız, sıkıntı yok.

Kızıma 6 ay önce aldığım LG TV paneli üzerinde dokunmatik tuşlar var... Apple her zamanki gibi Amerika'yı baştan keşfedip birde inanılmaz bir Amerikan pişkinliği ile patentini alıyor. :)

4 ergen cahil - basmış Apple köleleri...

hırhız appleee

şu yorumlara bakın, hepiniz kara cahilsiniz

grezimonk çok cahilsin keşke ölsen...

@22 Şub 2014 03:03 asıl cahil olan sensin yürüyen ceset keşke ölsen...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir