Apple, esnek ekran uzmanı arıyor!

Apple'ın kısa süre görünüp yok olan bu iş ilanı, şirketin gelecekteki iPhone'larından haber veriyor!

Apple, esnek ekran uzmanı arıyor!

Apple'ın yıllardır bükülebilen ceplerle ilgili patent başvurularında bulunduğu biliniyor. Ancak bu başvurular, şirketin geleceğe yönelik bir patent portföyü oluşturmak istediği düşüncesiyle teknoloji dünyası tarafından çok fazla ciddiye alınmıyordu.

Yeni ortaya çıkan (ve kısa bir süre sonra kaldırılan) bir Apple ilanında ise şirketin bükülebilir ekranlar için "optik baş mühendis" araması dikkat çekti. İlanın içeriğine göz attığımızda ise Apple'ın "yüksek optik verimlilikli LCD, AMOLED ve bükülebilir ekranlar üzerinde çalışacak ve ekranın optik performansını artıracak bir ekran uzmanı" aradığını görüyoruz. İş ilanında aranan yeteneğin "Apple ürünlerinde kullanılabilecek sonraki nesil ekran teknolojilerini de analiz edebilme özelliklerine sahip olması" bekleniyor.

Samsung ve LG'nin de son zamanlarda esnek ekranlar konusunda çekiştiklerini biliyoruz. Apple'ın da bu alanda geri kalmak istemiyor olması, oldukça normal.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

apple sen ara dur samsung yaptı onu zaten

Apple'ın yıllardır bükülebilen ceplerle ilgili patent başvurularında bulunduğu biliniyor. yıllardır mı nasıl bir fanlıktır bu.

İnşallah yapamaz :)

benden önce patent aldı diye dava açar apple

Bükülebilen cebi Samsung Galaxy Note 3 ile gerçekleştirecek zaten. Şansını zorlama apple...

Anlaşılan sevgili Apple muazzam ötesi ürünlerinde yine ve yeniden devrimsel bir özellikle bizlere merhaba diyecek. tekrar tebrikler ve teşekkürler....

samsung bunu yaptı ya zaten hatta geçen mobil fuarında görücüye çıkardı bile

apple nin tek ürettiği os dur geri kalan piyasadan toplanır öyle bir haber yapıyorsunuz ki gören de apple esnek oled ekran üretecek sanır, sharp ın esnek ekrana kafayı takmıştır ondan.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir