Apple, iPhone 5 siparişlerini azalttı mı?

iPhone 5'in satışları, daha önceki iPhone'ları aratıyor mu? İşte bunun ilk işareti...

iPhone 5 bileşeni siparişleri "yarıya düşürüldü"

Satışları beklendiği kadar iyi gitmeyen iPhone 5 için Apple'ın tedarikçilerine siparişlerini azaltacağını ilettiği iddia edildi. İddiaya göre "beklenenin altındaki talep" dolayısıyla bazı siparişler, yarısına azaltıldı.

The Wall Street Journal'ın haberine göre Apple, iPhone 5'in ekran siparişlerini "kabaca yarısına" düşürdü. Bunun yanında şirket, diğer bileşenlerin siparişlerinde de kesintiye gitti. Apple, iPhone 5'in 4 inç'lik ekranlarını Japan Display, Sharp ve LG Display'den sağlıyor.

Apple'ın bileşen siparişlerini azaltmasının arkasındaki neden tam olarak bilinmese de, bunu 2013'de çıkacak bir "ucuz iPhone"a bağlayanlar var. Apple, ucuz bir iPhone çıkarmayacağını kesin bir dille söylese de bazı analistler, Apple'ın bu piyasaya girmeyerek çok şey kaçıracağını düşünüyorlar ve yine de ucuz bir iPhone bekliyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Apple'ı sevmesem de mantıklı yaklaşım gerekirse usb bağlantı noktası ve büyük ekran için 4Si satıp 5 asla almam.Tanıdıklara 4S alın diyorum

@14 Oca 2013 20:17 Çünkü sen hiç bir şey bilmiyorsun. Yeni telefon alacak insana tutupta 4S mi alınır denir ? Arada gerçekten farklar var.

insanlar uyaniyor... tabiki Apple Iphone fifi satisi dusecek...

kendi bileceği iş kapitalizm çok ileri bir seviyede ne yapsalar bu koyunlara satarlar

iphone 4s'ten çok fazla bir farkı yok onun için fazla rağbet görmemesi normal. anca 5s çıkartırlar ekstra özellikler koyarlarsa ne ala yoksa millet androide yönelecek. yıl 2013 olmuş bu çok akıllı iphone bluetootla başka telefona dosya yollayamıyor...

EEEEEE, BİZ DİYORUZ İPONE SATMIYOR DİYE, HALA NEYİN SAVUNMASINI YAPIYORSUNUZ İPHONECULAR? BİR GÜN HERKES SAMSUNGLU OLACAK!

Yıllardır aynı arayüz yenilik yok bence statü simgesi olmasa çok önceden bu hale gelirdi..

aratır tabi ben daha 2 ay önce 5 çıkmasına ramen 4s almıştım . iphone'i seven zaten 3.5 ekranı ve tamamen cam ve çelik kasası ile seviyordu 4 inç olup aliminyum ile değil hani biz iphoneciler büyük ekran istiyorduk ?

steve öldü, iphone bitti, bitecektir. kumanda gibi tel mi olur ...

"Apple'ın bu piyasaya girmeyerek çok şey kaçıracağını düşünüyorlar ve yine de ucuz bir iPhone bekliyorlar." Intihar etmek mi? Yaslanarak olmek mi? Su anda Apple icin soru bu...

@15 Oca 2013 01:33 nokia o kadar zor durumundan tekrar hayat bulmayı bildi küllerinden doğru apple hali hazırda dünya birincisi şuan(veriler söylüyor,dünyanın en büyük şirketi ikincisi petrol şirketi) bence bi sonraki cihazda durumları toparlıcaklar çünkü bu cihazda insanların aaa dediği bişey olmadı ama yeni nesilde olacak iphone 4 de tasarım iphone 4s de siri insanları heyecanlandırmıştı ama iphone 5 eskimiş tasarım ve 4s de de bulunan siri var...yeni bir buluş çıksa takır takır satar...

iPhone 5 yerine yeni işletim sistemi ve farklı bir görsellik sunduğu için Nokia'nın yeni istemli telefonu Lumia 920'ye geçenler tanıyorum. Böyle alternatif sistemler mutlaka etkiliyor satışları.

Apple girdiği alanlarda piyasaya yön veren bir firma. Umarım Apple her zaman bu piyasada öncü olarak sürer. Tekrar eski günlere dönmeyiz. O kadar kötü bir durumdaydı ki telefon piyasası yıkılmaz, sarsılmaz denen Nokia Apple olmasa ağzının payını alamazdı. Samsung da zorlamaya başlamıştı ama Apple apartkatı çaktıktan sonra samsung da rahat rahat tokatlamaya başladı. Şimdi Nokia biraz haddini bilir halde daha sağlam telefonlar yapacaktır. Appledan önce saçma sapan tasarımlara dünya kadar reklam verip insanlara satıyorlardı. Şimdi saçma modellere reklam yapmaya cesaret edemiyor. Eskiden olsa ben Nokia'yım bizden iyileri bile olsa ezer geçeriz diyorlardı.

fakat süper 2013 mobiltelefon yeni model bomblar yolda. Sony xparia z. Samsung galaxy 4,?,HTC Deluxe.

Windows geliyor hem de gümbür gümbür. Hepsini ezip geçecek

Elma karardi düştü cürüdü dedik aynen oldu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir