Phil Schiller: "Ucuz iPhone yapmayacağız"

Apple, piyasaya sürüleceği söylenen "ucuz iPhone" modeli hakkında ilk kez konuştu. İşte o açıklama!

  • Zeynel A. Öztürk
Phil Schiller: "Ucuz iPhone yapmayacağız"

Son haftalarda ortaya çıkan "ucuz iPhone" raporları ve söylentileri, Apple'ın en üst yöneticilerinden Phillip Schiller tarafından yalanlandı.

Shanghai Evening News'a konuşan Phillip Schiller, "Ucuz akıllı cepler popüler olsa da, Apple'ın geleceğinde hiçbir zaman bu tür ürünler yer almayacaktır." Böylece Schiller, ucuz ceplerin çok sattığını kabul etti, ancak giderek güçlenen iddialara bir nokta koymuş oldu. Bu açıklamayla kalmayan Schiller, akıllı ceplerdeki pazar paylarının yüzde 20 olduğunu, ancak gelirlerin yüzde 75'ini elde ettiklerini iddia etti.

Ancak Schiller'ın bu kesin sözleri bile Apple'ın ucuz bir iPhone üretmeyeceğini garantilemiyor. En azından AppleInsider'dan Katie Marsal'a göre durumun aslı biraz farklı olabilir. Marsal, geçtiğimiz Ekim ayında Apple'ın piyasaya sürdüğü daha ucuz iPad mini'yi örnek vererek, şirketin hâlen daha ucuz, giriş seviyesi bir cep üretebileceğini düşünüyor.

Piper Jaffray analisti Gene Munster'a göre ise Apple'ın ucuz bir iPhone üretmesi, şu an bulunmadığı yüzde 65'lik akıllı cep pazarına da hizmet etmesi anlamına gelebilir. Munster, alt seviye piyasanın üst uca göre daha hızlı büyüdüğünü ve Apple'ın böyle bir şansı kaçırmak istemeyeceğini düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

ucuz iphone zaten şu anda var bakın iphone 4 1200 tl daha ne ucuz iphone u ben anlamıyorum hoş iphone un farkına kullanan varır 1499 tl ye satılan 183 tane note2 ancak bi iphone 4 eder o ayrı tabi

@11 Oca 2013 20:14 sen ne saçmalıyorsun andavallı Apple fanboyu? beyin meme yaptı heralde...

@11 Oca 2013 20:14 iphone 5 te kullandım 4s te oğlumda vardı . Şu an S3 kullanıyor . Bende de Note 2 var. Hiçbiri Note 2 nin yanına yaklaşamaz arkadaşım.

bizde iphone kullanmayacağız forza galaxy s3

Apple hangi kafadasin acaba akilli telefonlarin yuzde 75 onlarinmis

@11 Oca 2013 21:42 %75 bizde demiyor karın %75 bizde diyor ;)

@11 Oca 2013 21:42 zekasız....

Fakir andavallı Apple fanboyları buna çok üzülecek... yazık onlara... Tekno tuğla ve Tekno yer karosu alamıyacaklar...

iphone da 3.5 inç i geçmeyecekti

Minik bir iPhone.iPhone zaten küçük.4 inch ekranı küçültüp 3.5 inch ekranlı bir iPhone mu satacaklar.Bir şey daha söylemek istiyorum.Apple yaptıysa kaliteli ve pahallı yapar ucuz yaptıysa sıradan bir iPhone yapar.İnanmayın bu söylentilere...

sıkı bir Apple kullanıcısı olarak teşekkürler Phil Schiller....

galaxy telfnlar apple ı gectı coktan satısta

Apple: Küçük iPad yapmayacağız.... >>>> Bakınız: iPad Mini...

Ziyaretçi (Mobil) Dün 21:42 Apple hangi kafadasin acaba akilli telefonlarin yuzde 75 onlarinmis Gerizekalı %75 bizim demiyor. %20 diyor. Gelirin %75'i bizim diyor. algoritması zayıf insan.

Apple iphone'a bağlamış iphone da iphone yok 4s miş 5 miş 7 miş 8 miş hep aynı tür telefonları üretirse..

İPHONE FALAN HİKAYE, GALAXY NOTE 2 ŞAHANE ;)

sayın schiller gerekli cevabı vermiş. gerisi hikayedir....

Açıklama düzeltildi. Schiller dandik cihaz yapmayacağız demiş. Fiyatı daha uygun bir model çıkabilir. Bir önceki modelin teknik özelliklerine sahip daha uygun fiyatı bir cihaz mesela ki bence 2013'te kesin yapacaklar.

Apple'da "esegi aday gostersem sectiririm" diyen politikaci gorusu hakim. Ne uretsek ifanlar alir diyorla. Niye kar marji dusuk urunlere yonelsinler ki. Bu urunler firmalara kar ettirse idi hala en cok cep telefonu satan Nokia zirvede olurdu. Insanlar artik her islev icin farkli cihaz tasimayi istemiyor. Son ornegi samsung un fotograf makinesi. Kaliteli v.b. demiyorum cihaz icin fakat insanlar boyle seyler talep ediyor. Bir sonraki versiyonda telefon ozelligi de eklerle herhalde.

Note 2 Ler sizin g.tünüze girsin ikisini mantıksızlık yere kıyaslıyorsunuz ama bu telefonlar kıyaslanamaz

Sen de yorum yaz