Apple, iPhone adaptörlerini geri topluyor!

Apple, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu pek çok ülkede bu ürününü geri topluyor!

Apple, A1300 adaptörleri geri topluyor!
Sorunlu adaptör (solda) ve sorunsuz adaptör

Apple, 37 ülkede kullanıma sunduğu iPhone şarj adaptörlerini geri toplamaya başladı. Firmaya göre Türkiye'de de kullanılan "5 watt'lık Avrupa USB güç adaptörü, bazı nadir durumlarda aşırı ısınabiliyor ve güvenlik riski oluşturabiliyor."

iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S ile birlikte Ekim 2009 ve Eylül 2012 arasında sunulan adaptörler, aynı zamanda ayrı bir aksesuar olarak da satılıyordu. Elinizdeki adaptörün sorunlu adaptörlerden biri olup olmadığını, model numarasına bakarak anlamanız mümkün. Apple'ın geri çağırdığı adaptörlerin model kodu "Model A1300" ve tamamen gri CE simgesiyle geliyor.

Yeni, sorunsuz olan "Model A1400" adaptör ise gri, ancak içi boş bir CE simgesine sahip.

Apple, bu destek sayfasında saydığı pazarlardaki adaptörleri ücretsiz olarak yenisiyle değiştirmek üzere bir program başlatmış bulunuyor. Listede Türkiye'nin de isminin bulunduğunu tekrar edelim. Sorunlu Apple adaptörünüzü programa dahil olan bir Apple yetkili satıcısına veya Apple Store'a götürerek ücretsiz olarak değiştirmeniz mümkün. Değişim için iPhone'unuzun seri numarası gerektiğinden, yanınızda iPhone'unuzu da götürmeniz gerekiyor.

Sorunun adaptörlerin "Avrupa" modellerinde olduğu söylense de, Avrupa dışındaki Vietnam, Endonezya ve Güney Afrika gibi bazı ülkelerin de sorundan etkilendiğini söyleyelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Lumialarda boyle bir sorun yok zira Nokianın kalitesi ortada.O kadar para verip böyle durumlara düşmek yağlı kazığa defalarca oturmak gibi.Çöp olan şeyler çok bariz ortaya çıkıyor :)

@14 Haz 2014 13:19 Ayne şey Nokia'nında başına geldi 2007 yılında. BL-5C bataryalarının bazı modellerinin değişmesi gerekiyordu.

@14 Haz 2014 13:19 Böyle fanatik takım taraftarı gibi agresif yorumlar yazıyorsunuz ya çok komik oluyor. Tamam bende Nokia'nın daha iyi olduğunu düşünüyorum tutuyorum ama bunlar gayet normal her şirketin başına gelen şeyler. Apple geri topluyormuş zaten. Sonuçta burada takım veya siyasi parti tutmuyoruz. Adamlar yapıyor bizde parayı bayılıp alıyoruz.

GÜNAYDIIIIIN. RAHAT UYUDUNUZ MUUUU?!!! MİLLET BU HABERİ 2 GÜN ÖNCE YAYINLADI.. GEÇ UYANDINIZ. HADİ TEKRAR UYUYUN.

en azından hiçbir sorun çıkarmadan farkedilmesi ve apple tarafından değiştirilmesi iyi bir şey.

Bende de aynı adaptör var ama 5S için. Ne yapmalıyım?

Yetkili apple satan store hariç nereler varki . Gsm operatörleri olurmu

çip nihayet uyandı. başka sitelerin birkaç gün önce verdiği bu kaear ciddi bir haberi daha yeni verdi. aferin demeyeceğim.

Adam nokia kalitesinde bahsediyor :D ya adamlar hata yapmış bedava geri alıyorlar kullanıcılarını düşündükleri için. Neresinde kazık? Acaba böyle bir sorun oldugunda diğer firmalar geri alıyor mu?

Apple fanları doluşmuş hemen ama ne çabuk unutuldu küçük çocuğun cebinde patlayan iphone 5 vakası. Garibimin baldırında iphone'nun izi kalmıştı ??

apple kalıteyı ıyıce bozdu be çekmemeler ekranlarda sarı lekeler tus kılıtı arzası felan en ıyısı htc ve nokiadır

diğer firmalarda sorun olmuyor ki geri toplasın sorun varsa toplayacak tabi bir ara nokia da yapmıştı değişim programı apple övmek için olumsuz durumu olumlu göstermeyin

seri katil Apple çarpan şarj cihazlarını topluyor... işte kanıt o kadını original şarj cihazı ile çarptı...

Apple bence bak hatalı ürünlerini geri çekiyor üstelik ücretsizmiş, densin diye önce hatalı versiyon yapıp sonra bu hatalı olanı piyasadan toplayıp, bak işte apple müşterisini düşünüyor. Geç bunları apple sen anca kendi dünyanı düşünürsün. İsminde bile egoistlik var. Benim telefonum benim dünyam. :P

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir