Apple, mağazalarının tasarımını değiştiriyor!

Kazandığı parayı nereye harcayacağını bilemeyen Apple, şimdi de büyük bir değişimin peşinde!

  • Cem Şancı
Apple, mağazalarının tasarımını değiştiriyor!

Dünyanın en zengin şirketi olarak bütçesiyle pek çok devleti kıskandıran Apple, bu dev zenginliğini nasıl harcayacağını bilemiyor. Şirket içinden sızan söylentilere göre, Apple'ın baş tasarımcısı Sir Jonathan Ive, şirketin mağazalarında köklü bir tasarım revizyonu yapmak istiyor.

Apple'ın başkan yardımcısı Angela Ahrendts ile yoğun olarak tasarım revizyonu için çalışmaya başlayan Ive'ın yeni mağaza tasarımları henüz medyaya duyurulmadı ancak yeni tasarımın Apple'ın önümüzdeki dönemde geliştireceği ürünlerle uyumlu olacağı konuşuluyor.

Bakalım, dünyada büyük bir fanatik kitleye sahip olan Apple'ın bu "kutsal mekanları" yeni tasarımları ile ne zaman karşımıza çıkacak ve Apple hayranları yeni tasarıma nasıl tepki verecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

kutsal mekanmı tapınakmı bu mazalar apple bir dini inançmı oldu işte fanboyluğun geldiği son nokta

Bir iphonun fiyatının yüzde 75 i sadece appla'ın karı. Apple sadece şov haline geldi. Bilgisayarları iyi olsa bile bir güncellemeyi dahi para ile satıyorlar. Bu kadar açgözlülük olmaz. WP kullanıyorum daha bugün Microsoft kullanıcılarına 2 yıllık 100 gb hediye verdi. Yanında öğrenci olduğum için ücretsiz Windows lisansı. Üstelik aynı işi görüyor. Şişitilmiş Apple fiyatlarını chip dergilerinde bulabilirsiniz

@19 Şub 2015 14:04 son 2 büyük güncelleme ücretsiz verildi

@19 Şub 2015 14:04 MacBook kullanıyorum. OS X 10.9 ve 10.10 Yosemite güncellemesi bedava geldi. 2007 model bilgisayarları bile bedava aldı güncellemeyi. Hangi paradan bahsediyorsun. -- 2010'da aldığım HTC TD2 Windows Mobile kullanıyordu. Microsoft yamuk yaptı, güncelleme alamadım. Sonra iPhone 4 aldım, 4 yıl güncel kaldı. Apple ilk başta pahalı gibi ama 4 yıldan aşağı kullanmıyorsun. O sürede 2 PC 2 Android eskitirsin daha fazla para verirsin.

@19 Şub 2015 14:04 Apple Mac lerde güncelleme para ile satılmıyor. Sadece Major OS değişikliğinde 30$ gibi fiyatla sistemini yükseltiyorsun. Yani windows 7 den 8'e geçerken sadece 30$ ödediğini düşün. Hatta son yükseltmelerde ücretsiz yaptı. Anlayacağın Vista'dan W10 a kadar olan yükseltmeler ücretsizdi.

@19 Şub 2015 14:04 Apple fanbotları bu yoruma çok bozulmuş...

Apple ın mağazalarını yenilemesi yazarın gücüne gitmiş :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play