Apple ne tanıtacak, ne tanıtmayacak?

Apple'ın Pazartesi günü düzenleyeceği tanıtımda yeni iPhone mu gelecek? Yoksa fazlası da mı var?

Apple ne tanıtacak, ne tanıtmayacak?

Apple, bu ayın 21'inde, yani Pazartesi günü, Cupertino, Kaliforniya'da yapacağı etkinlikte bize bir şeyler gösterecek. Neyin ortaya çıkacağını biz de bilmiyoruz, ancak bu seneki dedikoduların önceki senelerden kalır yanı yok. Yeni bir telefon, yeni bir tablet hatta bir Apple Car'ın bile tanıtılma ihtimali konuşuluyor. Peki hangisinin tanıtılma ihtimali gerçekten var, hangisinin neredeyse hiç yok? Apple etkinliği hakkında merak ettiklerinizi CHIP Online cevaplıyor.

1. iPhone 5SE

Apple'ın daha uygun fiyatlı iPhone modelinin Mart ayındaki etkinlikte gerçeğe dönüşmesi bekleniyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın geçtiğimiz Eylül ayındaki tanıtımında iPhone 6C'nin de gelmesini bekliyorduk; ancak bu gerçek olmadı. iPhone 5C'nin tanıtımının üzerinden iki seneden fazla geçtiğini düşünürsek, Apple'ın uygun fiyatlı bir telefon tanıtması doğru bir hareket olabilir.

2. iPad Air 3

Halen piyasadaki en iyi tabletlerden biri olan iPad Air 2'nin piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti. Apple, zaten iyi olan ürünlerini geliştirebilmesiyle tanınıyor ve bu kez bizi bir iPad Air 3 bekliyor olabilir.

iPad Pro'daki işlevlerin birçoğunun 9,7 inç'lik iPad'e geleceği düşünülüyor. Yani yeni bir A10 işlemcisine veya Pro'daki A9X işlemcisine sahip bir iPad Air 3 ile tanışabiliriz. RAM miktarının en az 3GB olmasını umuyoruz.

3. Apple Watch 2

İlk Apple Watch çıktığından bu yana sadece bir sene oldu; bu yüzden çoğuna göre yeni bir saatin zamanı henüz gelmedi. Ancak Apple'ın telefonunuzla eşleşmek zorunda olmayan yeni bir Apple Watch geliştirdiği bir süredir konuşuluyor. Yeni Apple Watch iddiasını destekleyecek bir ipucu ise kameranın saatin üzerinde olacağının söylenmesi.

Apple Watch 2'nin gerçeğe dönüşmesi muhtemel, ancak bunun 21 Mart'ta olup olmayacağını bilmiyoruz. Apple'ın Watch için bir dizi kayış ve aksesuar üzerinde çalıştığı çok kez konuşuldu, bu yüzden etkinlikte göreceklerimiz bunlardan ibaret olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Mac Pro'ları ve Macbook Pro 15" skylake güncellemesi alacak.

apple da cidden vozniağın dediği gibi gittikçe bozuyo!Ulan bi senede ne güzel bi ürün çıkarıyo dun her dalda şimdi yeni iPhone yeni ipad nerden çıktı?Cevap:Kapitalizm!

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Apple ne tanıtacak, ne tanıtmayacak?
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir