Apple, o uygulamayı engelledi!

Apple'ın App Store'dan çıkarttığı uygulamalara ilginç bir yenisi daha eklendi!

  • Cenk Atlı
Apple, o uygulamayı engelledi!

Apple, Stefan Esser adlı bir hacker tarafından iOS cihazlardaki güvenlik durumuna dikkat çekmek için tasarlanan bir uygulamayı devre dışı bıraktığını duyurdu. System and Security Info adı verilen uygulama iOS cihazlardaki anomaliler, App Store'daki ikili şifreleme gibi güvenlik durumlarına dair detaylı bilgilerin kullanıcılar tarafından görülmesini sağlıyordu.

Cupertinolu firma konuyla ilgili yaptığı açıklamada Esser'in bu uygulamasının "iOS cihazlar için potansiyel olarak yanlış yönlendirmelere neden olabilecek bilgiler içerdiği" gerekçesiyle platformdan çıkartıldığını duyurdu. Firma halihazırda iOS'un teşhis analizini destekleyecek, herkese açık bir altyapı bulunmadığını belirtti.

Esser ise Apple'ın bu açıklamasının firmanın iOS platformunun güvenlik açıklarına sahip olabileceği izleniminin oluşmasını önlemek gibi bir amaç taşıdığını gösterdiğini ifade etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ios = hapishane jailbreak bile sizi özgür yapmıyor. Root lu android daha özgür. Birde hapishaneye o kadar para verilmez.

Normal sonuç. Kimse kendinin eleştirilmesini ve açıklarının ortaya konmasını istemiyor...yanlış düşünce tarzı. En modern ve şeffaf bilinen kişiler ve şirketler öyle bir an geliyor ki çok fevri davranabiliyor, şaşırtıyor.

@ZiyaretBitti Çok normal bir davranış, bir o kadar da içgüdüsel bir davranıştır. Çünkü güç ve para ilk hedef, bu yüzden legal illegal her türlü davranış beklenir, beklenmelidir de. Kısaca babanıza bile güvenmeyin klişesi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost