"Apple oyunun kuralını değiştirecek!"

Son aylarda önemli bir düşüş yaşan Apple, çok yakında her şeyi değiştirecek "bir şeylerle" gelebilir

"Apple oyunun kuralını değiştirecek!"

Finansal hizmetler sektörünün önde gelen isimlerinden Barclays'e göre hisse senetleri değer kaybı yaşayan Apple, bu yıl çıkaracağı ürünlerle ortalığı sallayacak. Teknoloji devi ilk çeyrekteki karını artırıp, hissedarlarından yaklaşık 100 milyar dolarlık geri alım yapacağını açıklasa da Steve Jobs'un ölümünden sonra Apple'da işlerin eskisi gibi gitmediği biliniyor.

Hisse senetlerindeki kayıp sürerken, firmanın geleceğine ilişkin olumlu bir öngörü Barclays analisti Ben Reitzes'den geldi. Reitsez, 10 Haziran'daki etkinlikte Apple'ın bir dizi yeni ürün ve servisin yanında yeni bir Mac'i de kullanıcılara sunmasını beklediklerini söyleyerek, firmanın adından tekrar söz ettirmek için çabalarını yoğunlaştırdığını söyledi.

"Apple'ın oyunun kurallarını baştan yazarak yatırımcılar, analistler, müşteriler ve medyanın ilgisini tekrar üzerinde toplamak üzere olduğunu düşünüyoruz" diyen Reitsez, hisse değerlerine dair tahminini 465 dolardan 525 dolara yükseltti.

Şirketin hisseleri geçtiğimiz günlerde, 2011 yılından bu yana ilk kez 400 doların altında işlem görmüştü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

ister iOS lu sistemler olsun ister androidli sistemler.. kendini kullanıcıyı cezbedecek şekilde gelirştirmeyen kendi ipini çeker... BBerry ve simbianli nokialar kötü olduğundan dibe vurmadı.. cazibesini kaybetmemek lazım

@09 May 2013 21:54 ek leme olarak nokianın batmasaının asıl nedeni kalitesisz mazeleri bir araya getirip bi gösterişli kamerayla telefon satma çabası batırmıştır. dandik batarya dandik kasa şimdiki çinmalı tefonlara benzetiyorum, iki ekleme yap örneğin ledi var a yeni model numarası verelim taktiği batırdı. ohatayabirkez düştüm Nokia aldım oyıldan beri almamda aldırmamda.

@10 May 2013 02:58 oha cahiller her zamanki gibi sallıyor... NOKIA batmadı... asıl Apple batar...

Bu kafayla yukselecegini sanmıyorum. Hele steve jobssuz hiç sanmıyorum

Toprağı bol olsun elma hamdır(iphone 2-3-3gs) olgunlaşır(iphone 4,4s,5,5s) ve çürür(iphone 6,7,8) ve yok olur(iwatch).

Ne severdi be steve apple'ı.Şimdi olanları görse herkesi tokatlar.Ne çekti be apple.

Apple hedefleri çok yüksek tutuyor ama samsung apple yi adeta ezip geçti. Apple yeni cihazlar bulabiliyor ama gelistiremiyor sadece samsunga fikir veriyor

Elmayi yurdisinda gorun siz.kime baksam hepsinde iphone 4 veya 5 var.galaxy vardi bende 1 gun dahi kullanamadim,bos o isler iphone gibisi yok.

@10 May 2013 00:31 Dalga geciyorsun sanirim. Avrupa'da cogunluk Android telefon kullaniyor. Akilli telefon kullanicilarin cogunlugunda Samsung Galaxy var. iPhone'un ekrani kucuk bir cok kisi daha buyuk ekranli telefon istiyor 3.5" - 4" iPhone degil. 60 yasindaki kayinanam bile Nokia Lumia 920 kullaniyor iPhone degil.

apple glass tanıtsalar aniden ciddi ciddi yer yerinden oynar :)

apple hep dipten gelir zaten değişen bir şey yok. bazı görmemişlere son donemde iyi satış yaptı ay (I) telofon (phone) un var deiler hava attılar şimdi gördüler naneyi zaten bidaha oparayı verecek bütçeleride yok kontörleri de , o yükseliş bundandı satsalar para etmiyor yenisi çıktı kulansalar havadan başka hiç bi halta yaramıyor....

Hiç bir şey yapamayacaklar. Nokia'nın yapmış olduğu yeniliklerin onda birini yapıp tüm dünyaya öyle bir lanse edecek ki herkes vaaaayyy diyerek ağzı açık bakacak. Bakın görürsünüz!

@10 May 2013 09:25 sanki Nokia çok bir şey yaptı da altı üstü 10 yıl önce nin teknolojisinden günümüz teknolojisine(!) yükseldi

Çünkü Steve Jobs yok artık, o günler geride kaldı zannımca!

Artı Sony'yi unutmamaka lazım mükemmel telfonlar çıkardı! Apple nasıl yarışsın bunlarla şimdi artık maymun gözünü açtı.

Google hele bir glass'ı çıkartsın, apple üzerine elma logosu koyar ve milyonlarca satar.. Özeti bu, diğerşeri bulur, apple logosunu koyar ve satar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir