Apple Suçu Üçüncü Parti Pillere Yükledi!

Uçakta patlayarak bir kadının yaralanmasına yol açan Apple kulaklıkları neden patladı? Apple'a göre bu yüzden!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple Suçu Üçüncü Parti Pillere Yükledi!

Apple, uçuş sırasında patlayan ve bir kadını yaralayan kulaklıkların üçüncü parti piller yüzünden patladığını iddia etti.

İsmini açıklamak istemeyen kadın, hasar gören giysilerinin ve kulaklığının masraflarının karşılanmasını istemişti. Kulaklıklar patladığı sırada kadın, Avustralya'dan Pekin'e uçuyor ve uyuyordu. Bir Apple yetkilisi, yaptığı araştırmada olayın "üçüncü parti pilden kaynakladığına dair işaretler bulduğunu" söyledi. Bununla birlikte kadın, AAA pillerin Avustralya'dan alındığını ve "ne kulaklık üzerinde, ne de kutuda, kulaklığa takılması gereken pillerin markasının belirtilmediğini" söyledi.

2014'te satın alınan kulaklıkların Apple'ın hangi kulaklıkları olduğu resmi açıklamalarda belirtilmese de, pille çalıştıkları anlaşılıyor.

Kadın, patlama sonucunda yüzünden, boynundan ve göğsünden yaralanmış olsa da, yaptığı açıklamalarda bu yaralanmalarla ilgili masraflardan bahsetmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Her zaman başkaları suçludur zaten... :(

apple masum olayda apple'ın üretiminde kusur olduğna yönelik bir şey yok talihsizlik olmuş piller hatalı olmalı lidyum pil ise onlar patlayabilir.

@confickerbelasi nasılda çözüm buldun tebrik ederim.

Sen de yorum yaz