Apple, tarihi bir rekora imza attı!

Apple, piyasadaki cihazlarıyla birlikte 2015 yılı içinde tarihi bir rekora imza attı...

Apple, tarihi bir rekora imza attı!

Apple, her geçen yıl ürettiği ürünlerle birlikte, önceki yıllardaki kendi satış rekorlarını kırsa da, özellikle cep telefonu piyasasını baz aldığımızda Android'le sıkı bir rekabet halinde olduğunu görüyoruz. Bu anlamda belki de 2015'in yıldızı Apple değildi. Ancak 2015, şirket için bir kilometre taşı niteliği oluşturdu.

Gelen verilere göre Apple, piyasadaki tüm aktif cihazlarıyla birlikte 1 milyar adede erişmiş görünüyor. Yani, piyasada 1 milyar adet kullanılan Apple ürünü bulunuyor. Bunlar arasında iPhone'ların yanı sıra Mac, Apple TV ve Apple Watch gibi tüm Apple ürünleri de yer alıyor.

Android tarafında bu rakama 2014 yılında erişilmiş olsa da, Android işletim sistemi için çok sayıda markanın katkısı olduğunu düşündüğümüzde, bu bir kıyas kabul görmüyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nerede çokluk orada ... :)

Dünya nüfusu 7.4 Milyar. Etrafımda bulunan 100 kişiden birinde 1 Apple var, O zavallıya her defasında yazık değilmi o parayı verdin diye 99 kişi akıl veriyor. Apple California ortalamasına bakıp hayal kurarak mı 1 milyara varmış ? Hindistan, Çin gibi nüfusun en kalabalık olduğu yerlerde 10.000 de bir kişide, Afrikada 100.000 de bir kişide IPhone olması daha mantıklı olabilir. Apple 1 Milyarla abartmış, sayılarla pazarlama oyunu oynuyor aklı sıra. Malum Apple işler kötüye gidiyor.

@27 Ocak 2016 20:07 Sen Kars Digor ortalamasına bakıp yorum yapmışsın yegen

Mac, Macbook, İPhone, İPad, İPod, Apple Watch, Apple TV vs toplamda 1 milyar cihaz oluyor doğrudur.... Ama Android "sadece akıllı telefon" olarak 1,5 milyar cihaza sahip. Dikkat edin bu sadece akıllı telefon. Buna tablet, akıllı saatler, televizyonlar da eklenince 2 milyardan fazla Android yazılımı kullanan cihaz bulunmakta... Yani Apple sevineceğine üzülsün... :))

@27 Ocak 2016 21:42 evet beyinli kardeş htc Samsung huawei Sony lg vs vs vs ulan devletin bedava dağıttı tabletler bile android bir zahmet fazla olsun :) bunu anlamayacak kadar beyinli bir insansın fazla görmemek lazım

@27 Ocak 2016 21:42 akıllı insan adroid kullanan kaç ane cihaz var? Ve bu cihazların her bir markası için fanı olan insanlar kaç kişi. Çocukluğundan ber sony fanı olduğu için sony alan kaç insan var. Apple tek başına bir marka ve diğer şirketlerden çok daha başarılı sadece fiyat performansı kötü!

apple, çakma ürünleri de 1milyar adete eklemiş olsa gerek. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir