"Apple Watch alacak kadar kafayı mı yediniz?"

Asus, paylaştığı bir gönderide Apple Watch almayı planlayanlara "aklınızı mı kaybettiniz?" dedi!

  • Zeynel A. Öztürk
"Apple Watch alacak kadar kafayı mı yediniz?"
Altın olmayan bir Apple Watch

10 bin dolarlık altın Apple Watch'u satın almayı düşünüyorsanız, Asus'a göre aklınızı kontrol ettirmenizde fayda var. Firma, yeni reklam kampanyasında kendi ZenWatch'unu vurgularken, rakip saati ezmeyi ihmal etmedi.

Apple'ın Twitter'da paylaştığı akış şemasında Apple Watch'ın ismi açık olarak verilmese de, "altın elma" sözcükleriyle Watch'tan bahsedildiği anlaşılıyor. Tweet'te kullanıcılara "Altın elmayı almalı mısınız?" sorusu yöneltiliyor. Şemada kullanıcıya sorulan ilk soru ise "Aklınızı kayıp mı ettiniz?". Bu soruya Hayır cevabını verenler, doğru yolu bularak, "mantıklı" bir seçim olan Asus ZenWatch ile karşılaşıyorlar.

Altın elmayı almakta ısrarlı davrananlar ise sonunda gerçekten aklını kaybettiklerini fark ediyorlar.

Asus, reklamda Apple Watch'un tüketicilere yönelik, normal fiyatlı sürümünden bahsetmiyor, dolayısıyla şema biraz yanıltıcı olabilir. Benzer reklamların yakın gelecekte diğer üreticilerden de gelişine şahit olabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Mantıklı bir reklam olmuş. O paraya hakikaten alınmaz o saat. Yeni ne getiriyor ? Hiç. Ne kadar süre kullanılabilir : 2 belki de 3 sene sonra yeni yazılımlarla şişer zaten. Alternatif ? Ucuz ama kaliteli bir saat al ve çok istiyorsan altın kaplama yaptır.9 bin dolar kar et !

@11 Mar 2015 19:46 Sadece saat ile günü gösteren ve kronometresi olan saatlere 700.000 TL ve fazlası verilen bu dünyada altın kaplamalı akıllı bir saat için 10.000$ alıcısı için hiç bir şey. Tabi ki ben alır mıyım büyük konuşmayayım ama hayatta almam. Ancak böyle bir dünyada bunda abartılacak bir şey yok.

Anlamadığım şeylerden birisi de bu saatlerin bu kadar çok pil gücüne gereksinimi varken neden saat çerçevelerinin foto-voltaik pillerle kaplanmadığı. Oysa Casio gibi firmalar bunu çok uzun süreler önce (Örn:2004-5) saatlerine uygulamaya başlamışlardı.

Üstelik o zamanlar foto voltaik pillerin verimliliği bu günkine oranla çok daha düşüktü.Yine de güçlü bir ışık kaynağına maruz kalmadıklarında 2 gün boyunca sorunsuz+tam fonksiyonla çalışıyorlardı.(Floresan lambaların ışığıyla bile 1-2 saatte şarj oluyorlardı.)Tabi ömürleri de pil dahil 10 yıl olarak garanti altındaydı.

@11 Mar 2015 20:10 Senin o dedigin 50-60 mAH 1.2v saat pillerini sarz edebilir sadece, 3-400 mah 3.7v pilleri hele lityum piller icin yeterli akim saglayamaz, dusuk akim da bu pilleri sarz etmeyi birak bozup kullanilmaz hale getirir. Kucuk gunes enerji panelleri ki kucukten kastim saatin arkasi yada on cami tamamen olsa bile en iyi ihtimalle sarz etmesi iyi gunes isiginda 6-7 saat bulabilir. Saat sarz olsun diye o kadar sokaklarda dolasacaksan simdiden spor ayakkabini degistirmeni tavsiye ederim hani teknoloji cikarsa hazirlikli olursun.

asus iyi geçirmiş lafı apple sürülerine:))) bu saati alcak olan insanın bende aklından şüphe ederim açıkcası

böyle sataşınca appleın değeri artmış oluyor haberleri yok.

Reklamda kullanılan altın elma istemeyerek apple watch un kendinden daha gösterişli ve çok değerli imajı yaratmış. Dahası altın elma en üstte, Zen watch ise en altta bu da algı olarak apple watch u daha değerli göstermiş. Oysa ki sorulara göre hemen no deyip ASUS u en üste alabilirdi. Ne saça şeylerle uğraşıyorum.

@12 Mar 2015 00:46 bencede :D

ah asus ah :) dont be feed troll....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play