Apple Watch daha fazla ülkeye geliyor!

CEO Tim Cook, Apple Watch hakkında durum değerlendirmesi yaptı; bir de müjde verdi!

Apple Watch daha fazla ülkeye geliyor!

Apple, akıllı saati Watch konusunda genel olarak olumlu tepkiler alıyor. Ortaya çıkan sorun ise, saati almak isteyenlerin onu bulamaması; başka bir deyişle stoklarda yaşanan sıkıntı. CEO Tim Cook da bu durumu doğrulayarak, firmanın bu sorunu çözmek için çok çalıştığını söyledi. Ayrıca Cook, büyük ihtimal ile Haziran sonralarında Apple Watch'un daha fazla ülkede satışa çıkacağının da müjdesini vermiş durumda.

Apple Watch şu anda sadece dokuz ülkede satılıyor: Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD. Cook hangi ülkelerin önümüzdeki aylarda Watch'a kavuşabileceğini söylemedi ve sadece "Haziran ayında daha fazla ülkeye giriş yapmak için can atıyoruz" cümlesini kurdu. Büyük ihtimalle bu "daha fazla ülke" arasında Türkiye'yi göremeyeceğiz ama yine de ümit etmekte yarar var...

Cook, Watch'un aldığı ilk tepkilerin "aşırı olumlu" olduğunu belirtmekte ve başlangıç anında çok sayıda uygulamanın kullanıma hazır olmasından duyduğu mutluluğu gizlemiyor. Apple'ın Watch için ilk amacın, iPad'in ilk tanıtımı sırasında var olan 1000 uygulama sınırını geçmek olduğunu söyleyen Cook, saatin 3.500'den fazla uygulamaya sahip bir şekilde piyasaya sürüldüğünün altını çizdi.

Cook'un yaptığı açıklamada belirttiği son noktalardan biri ise, firmanın, Watch'un pek çok özellik ayarı içerisinden kullanıcıların yaptıkları tercihleri hızlı bir şekilde öğrenmekte olduğuydu. Firmanın, bazı alanlarda tercihlerini doğru yaptığını söyleyen Cook, var olan istekleri karşılamak için bazı ufak değişiklikler yapabileceklerini de sözlerine ekledi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

3~4 saat pil ömrü ile satacağını mı sanıyorsunuz? satıyorsa sebebi marka algısı... yoksa o çöp... ve çöp kalacak...

"Büyük ihtimalle bu "daha fazla ülke" arasında Türkiye'yi göremeyeceğiz ama yine de ümit etmekte yarar var" bunu neye dayanarak söylediğinizi de yazsaydınız keşke. apple storeumuz sirimiz bile var o neden gelmesin?

Telefon piyasasini aldilar tablet piyasasini aldilar bilgisayar piyasasindada gayet iyi ilerliyorlar simdi yuz yillik saat gelenegini degistirecekler , insanlardaki marka algisini degistirdiler dunyanin her yerinde populer oldular gayette dogru bir strateji ile ilerliyorlar gelmis gecmis insanlik ve kapitalizm tarihinin en enteresan markasi... İphone kullanmaya devam ??

2.parti daima Apple Store bulunan ülkelerle gelir. Yani Apple global stratejisine göre bu haziran ayındanki ülkeler içinde bizde varız..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir