Apple Watch'a Ek Modüller mi Geliyor?

Apple patenti, Apple Watch için sensörlerle dolu bir aksesuarı tarif ediyor!

  • H. Hüseyin Öztürk
Apple Watch'a ek modüller mi geliyor?

Apple, Apple Watch'ınızdaki özellikleri arttırmak için bir yol düşünüyor olabilir. 2015'te başvurusu yapılan bir patent, "giyilebilir elektronik bir cihaza takılabilen ek bir elektronik cihaz" anlatıyor.

Yani kısacası Apple, en azından konsept olarak, akıllı saatinin işlevlerini arttırmak için ona takılabilecek başka bir ek cihaz üzerinde çalışıyor olabilir. Ama bu görünüşte neye benzeyecek ve tam olarak ne yapacak? Tasarım ve amaç tam olarak açıklanmış değil ama patentlerin genel yapısı zaten böyledir. Yine de, böyle bir eklenti gerçekten var olursa, onun neler yapabileceği hakkında tahmin yürütmek için elimizde yeterince bilgi var.

Patent, çevreden bilgi algılamaya yönelik en azından bir sensörden bahsediyor. Bu da, hava kalitesinden yüksekliğe kadar birçok şeyi ölçebilecek sensörler taşıyabileceği anlamına geliyor.

Ölçme kapasiteleri açısından Apple Watch 3 şu an en iyisi, ama bu patent, bu tip ölçümleri yapamayan eski Apple Watch modelleri ile yenileri arasındaki boşluğu doldurabilir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play