Apple'a çok kötü Watch haberi!

Yapılan araşıtrmalar, Apple'ın büyük bir hayal kırıklığının eşiğinde olduğunu söylüyor!

Raporlara göre Apple Watch iyi gitmiyor!

Apple'ın adını başarılarıyla birlikte duymaya çok alışığız. Ancak ABD merkezli bir araştırma firmasının Apple Watch için açıkladığı rakamlar, bazı şeylerin değiştiğini gösteriyor olabilir.

ABD'deki çevrimiçi satışlara ait 2,5 milyon faturayı kaynak alan araştırma firması Slice Intelligence, Twitter'da paylaştığı bir grafikte Apple Watch satışlarının günde 5.000'in altına düştüğünü söyledi. Saatin çıktığı haftalarda yaptığı günlük 30.000 - 35.000 satışın çok gerisinde kaldığı anlaşılıyor. Bu durum, Mayıs ayında ReCode konferansında konuşan Apple'ın işlemler bölümü kıdemli başkan yardımcısı Jeff Williams'ın sözlerine de yansımıştı. Williams, Apple Watch'un "çok sattığını, ancak yeteri kadar satmadığını" söylemişti. O zamanki satışları şimdikilerle karşılaştıran Slice Intelligence'ın grafiği, saatin geçtiğimiz ay 7 kat daha fazla sattığını gösteriyor.

Apple, Watch'un satış rakamlarını dışarıya duyurmamış olsa da rakamlar, Wall Street analiz firması Pacific Crest'in geçen hafta açıkladığı verilerle uyuşuyor. Buna ek olarak Slice Intelligence, verilerinin ABD Ticaret Bakanlığı ve Amazon verileriyle de yüzde 97'nin üzerinde eşleştiğini ileri sürüyor. Dolayısıyla Intelligence'ın rakamlarının gerçeklik payı yüksek olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Piyasada sadece raflarda yerini alır, birkaç gösteriş meraklısı da koluna takar hepsi bu kadar, yani iPhone başarısını yakalayamaz diye 2 yıl önce prognese yapmıştım, ahan da dediğim çıktı! Kronometreli klasik saat dururken bu aptalca şeye kim para verirse aklına şaşarım! Apple'in amacı zaten tutmazsa piyasaya raflara yeni ürün gönderip satsada satmasa da 1 defalık vurgun veya vurkaç marketing yapmaktı zaten, Top-trend olması zaten mümkün değildi, sürpriz olmadı. (Prof. Zihni Sinir)

@09 Temmuz 2015 19:59 "prognese" yapmak önemli tabi. Birilerinin yapması lazım. Yoksa halimiz nice olur.

@10 Temmuz 2015 10:22 Bir de doğru yazsaymış.

@10 Temmuz 2015 10:22 ''Haticeye bakma neticeye bakma'' Sayın Prof. doğru piyasa analizi yapmış, çarpıtıp, kıskançlıkla bir kelimeye takarak olayın özünü gölgelemeye kalkmanız çok yakışıksız kaçmış.

@10 Temmuz 2015 12:44 Prognez (tahmin) yerine orjinal kökenini yazmış, ne var bunda böyle büyütülecek? Doğrusunu sen yazsaydın ya, sayın bilgili, yıkıcı alaycı eleştiri konusu yapmak yerine daha iyi olmaz mıydı?

Lüzumsuz ve gereksiz... Köleler ile nereye kadar satabilir ki zaten...

Ya şimdi kimse bana 8 saatlik pil ömrü olan bir saati şöyle iyi - böyle iyi diye övmesin. İnsan vücudu elektrik mi üretiyor, priz mi taşıyoruz? Ne zaman üst düzey piller çıkar, 3-4 günlük pil ömrü normal kabul edilir, o zaman bu tür saatler yaygın olarak kullanılmaya başlar.

@09 Temmuz 2015 20:33 8 saat filan yok... en fazla 4 saat... ortalama 3~4 saat 205mAh pille çok bile...

Günde 5 bin adet satışa kötü deniyor... Düşünün, apple hep sattı hep de satacak...

Başarısız olduğunu düşünmüyorum akıllı saat pazarının nekadar ilerlediği diğer firmaların toplamından daha çok satan bir cihazdan bahsediyoruz iğer firmalar 4 cü 5 ci nesil akıllı saatlerinini piyasaya sürerken bir saatle hepsinden fazla satmak muazzam bir başarı ama akıllı saat pazarı nedir böyle bir ürünü kabul ettirme gereklilikleri tartışılır ama bana göre başarısız bir saat değil

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir