Apple'dan yeni, daha ince bir 12" MacBook!

Apple, bugünkü ilk bombasını patlattı: İşte incelen ve çok daha fazlasını sunan yeni MacBook!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'dan yeni, daha ince bir 12" MacBook!

Apple, bugün San Francisco'da düzenlediği Spring Forward etkinliğinde daha da incelen yeni 12 inç'lik MacBook'u tanıttı.

Daha küçük çerçevesiyle dikkat çeken yeni MacBook, şu anki MacBook Air'lerden yüzde 24 daha ince ve sadece 905 gram ağırlığında. 2304 x 1440 ekran çözünürlüğü sunan cihazın pil ömrü, Apple'a göre web'de 9 saat boyunca dolaşmanıza yetiyor.

Yeni MacBook'un en önemli özelliği ise Butterfly adındaki "yepyeni" klavye sistemi. Apple, yazma deneyimini iyileştiren bu yeni klavyeyle klavyeleri baştan icat ettiğini söylüyor. Bu arada yeni MacBook'un trackpad'inin içerisinde geri besleme sağlayan bir motor bulunuyor. Trackpad, hafif dokunmalarla sert basmalar arasındaki farkı da ayırt edebiliyor.

Yeni laptop, fansız tasarım için Intel'in yeni Core M Broadwell yongasından faydalanıyor. Turbo boost özelliğine sahip yonga, yeni MacBook'ta hızdan ödün verilmediğini gösteriyor.

USB-Type-C portuyla gelen cihaz, HDMI, USB ve diğer bağlantı standartlarını tek bir porta sıkıştırıyor. Apple, diğer tüm portları ortadan kaldırmayı tercih etmiş - bu sert bir karar olsa da Apple'ın PC piyasasında olacakları genellikle iyi tahmin ettiği biliniyor.

Nisan'da satışa sunulacak yeni MacBook'un fiyatı 1.1GHz işlemcili, 8GB RAM'li giriş modeli için 1.299 dolardan başlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Cok guzel bir o kadarda pahalı

yüzde yüz yerli üretim diye sabah akşam kafa ütülüyenlere ders olsun. araştırmadan geliştirmeden tasarlamadan üretim olmaz. bravo apple. hayran kalmamak elde değil.

apple işlemcilerini samsung yapıyor@09 Mar 2015 21:08

Macbook pro ları yenilemedin halt ettin apple

@09 Mar 2015 21:36 yenilendi dostum, 13 inç macbook pro'lar güncellendi, 15 inç te ise 4 çekirdekli 5. nesiller bekleniyor.

Bu işlemci delice bişeyy tek çekirdek performansı ve nanometresi çok başarılı

Çok ucuz olmuş bu özelliklere gerçekten fiyatı çok uygun forever apple

Çok pahallı

daha mı ince?

bunun yerine iris 6100 ve 5. nesil macbook air/pro alınabilir, tercih meselesi. Teknik özellikleri olarak core m'ler çok güçlü görünüyor ama elime almadığım şey hakkında konuşmak istemem. Ama birazdan bu yorumlarda kıyametler kopacak :)

kırılır diye korkarım ben telefonumdan ince gibi (iphone 4)

adamlar sanat eseri yapmış sanat....

oy oy oyy :) Apple is show time :)

Surface'ler gelişip piyasaya yayılana kadar ne sattın sattın...ondan sonra kim alır ki bunları...

Apple=çöp...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play