Apple'ın Yeni Kulaklığı AirPods 2 Ortaya Çıkıyor

Apple'ın kablosuz kulaklıklarının yeni sürümü AirPods 2, ne gibi yeniliklerle gelecek?

  • Barış Terun
Apple'ın Yeni Kulaklığı AirPods 2 Ortaya Çıkıyor

Apple AirPods 2, teknoloji dünyası için bir gizem. Elbette ortaya atılan pek çok söylenti var. Son altı aydaki iddialar; yeni kablosuz kulaklığın su geçimez ve gürültü engelleyici gibi özelliklere sahip olduğu yönündeydi.

Artık her şey resmileşiyor. Hindistan merkezli MySmartPrice sitesi Apple AirPods 2'nin SIG Bluetooth sertifikasını aldığını fark etti ve kamuoyu ile paylaştı. SIG sertifikası tüm Bluetooth cihazlar için zorunlu ve bahsi geçen belge olmadan, firmalar satış gerçekleştiremiyor.

MySmartPrice sitesine göre Apple yeni nesil AirPods 2'de, Bluetooth 5.0 mimarisinden faydalanacak. Bluetooth 5.0, 50 metre iletişim kapasitesi sunarken; iki kat hızlı veri transferi gerçekleştirebiliyor. Bluetooth 5.0 sayesinde, yeni kulaklıklar öncüsüne göre daha az enerji tüketecek.

Patently Apple'ın yayınladığı SIG patentlerinde, Apple'ın yeni kulaklıkları A2031 ve A2032 kod adıyla geçiyor. Apple, bunları "10.Seviye"de konumlandırmış. Peki "10.Seviye" ne anlama geliyor? FTC patent dosyalarında 10.seviye cihazlar; sağlık sensörleri, kalp monitörleri, ölçüm amaçlı ekranlar ve sesli uyarı sistemi bulunduran mimariler... Kısacası Apple, sadece müzik kalitesine değil; sağlığımıza da odaklanacak. 

Yeni nesil Apple AirPods'un ter geçirmez olma olasılığı da fazlasıyla yüksek. Yine de akıllı bombanın ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında herhangi bir bilgi yok. 

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost