Apple'ın yeni patenti o sorunu çözüyor!

Mesaj yazarken baş ağrıtabilen bir problemi Apple, böyle çözmek istiyor!

  • Cenk Atlı
Apple'ın yeni patenti o sorunu çözüyor!

Akıllı telefonların mesaj yazarken sunduğu otomatik düzeltme özelliği çoğu kez yardımcı olmaktan çok kullanıcıların zor durumlara düşmesine neden olabiliyor. Teknoloji devi Apple, kullanıcıların bu tarz aksilikler yaşamasının önüne geçilmesini sağlayan bir konsept üzerinde çalışıyor.

Firma tarafından alınan yeni bir patent, iPhone ya da iPad üzerinde yazılan ve otomatik olarak düzeltilmiş her bir sözcüğün alını mavi bir çizgiyle işaretleyerek, kullanıcıların mesajlarını göndermeden önce yapılan değişiklikleri hızlıca görmesine yardımcı oluyor.

Yazım yanlışları kırmızı çizgiyle gösterilirken, bir karışıklık olmaması adına otomatik olarak düzeltilen sözcükler de mavi renkle işaret ediliyor.

Söz konusu patentin ABD Patent ve Tescil Ofisi tarafından Temmuz 2015'te dosyalandığı ortaya çıksa da, Cupertinolu firmanın bu özelliği resmi olarak tanıtıp tanıtmayacağını zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoft Office bunu yıllardır yapıyor.

Zaten koyu yazı ile vurgulanıyor android klavyelerde.

Patenti verenlerin kesin Apple fanı olduğunu düşünüyorum.

Apple bunu yeni bir şey gibi gösteriyor ya...

Kiskanmayalım androidçiler

Patenti alınmayan herşeyin patentini almaya bayılan, sonra bu patentle haramilik yapan apple, gün geçtikçe daha da çekilmez oluyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost