Arçelik'ten Türkiye'nin ilk OLED televizyonu

Arçelik markasıyla lansmanı yapılacak olan Türkiye'nin ilk OLED TV'si, Organik LED ve 4K Picture Perfection teknolojilerini taşıyor.

Arçelik'ten Türkiye'nin ilk OLED televizyonu

Arçelik OLED TV, gerçeğe en yakın, en canlı görüntü kalitesinin yanı sıra 65'' büyük ekranı, 6,5 mm inceliği ve metalik şık tasarımı ile öne çıkıyor.

Türkiye'nin ilk OLED TV'si

Eylül ayında lansmanı yapılacak Arçelik OLED TV ile ilgili açıklamalarda bulunan Arçelik A.Ş.'nin Türkiye'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer " Arçelik markalı yeni ürünümüz, Türkiye'de üretilen ilk OLED TV olma özelliğine sahip. 4K ve yeni nesil akıllı TV'lerin yaygınlaşması ile pazardaki talep, üst segment ürünlere doğru kayıyor. Biz de bu talebe en güçlü yanıtı, teknolojide en son nokta olan Arçelik OLED TV ile tüketicilerin karşısına çıkarak veriyoruz. Tüketicilerimiz, yakın zamanda bu ürünümüzü mağazalarımızda bulabilecekler" dedi.

Arçelik OLED TV ile yaşayan renkler

Standart LED TV'lerden farklı olarak OLED teknolojisi ile milyonlarca organik LED'in her biri birer ışık kaynağı olarak çalışıyor. OLED TV'nin bu devrimsel özelliği ile sonsuza yakın kontrast değerleri ve kusursuz renkler elde edilebiliyor. Bu sayede mükemmel siyahın üzerinde yaşayan canlı renkler ile izleyiciye bugüne kadar hiç yaşamadığı üstün bir görüntü deneyimi sunuluyor.

4K Picture Perfection Teknolojisi ile geliştirilmiş Ultra HD çözünürlüğe sahip Arçelik OLED TV, üstün görüntü deneyimi sunan HDR, Wide Color Gamut, Micro Dimming özelliklerini de içinde barındırıyor. Daha yüksek kontrasta sahip görüntüyü sunan HDR, daha geniş renk yelpazesi ile en gerçekçi renkleri sunan Wide Color Gamut, karanlık sahnelerde bile en ince detayları ortaya çıkartan Micro Dimming teknolojisi Arçelik OLED TV'nin öne çıkan diğer özellikleri.

Arçelik OLED TV, 3D Sound teknolojisiyle de TV izleme keyfini artırıyor. Üç yönlü hoparlör tasarımı sayesinde evlerde sinema salonu deneyimi yaşatıyor.

Tasarımı, görüntü ve ses özellikleri ile Arçelik OLED TV, kullanıcılara benzersiz bir televizyon izleme keyfi yaşatıyor.

Arçelik OLED TV yakın zamanda Arçelik mağazalarında tüketicilerin beğenisine sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Benim anlamadığım konu yabancı firmalar bu ürünleri dışarda üretip ülkeye getirip nasıl bizim yerli markalardan ucuza satabiliyorlar.Hemde daha fazla teknoloji ile.Çok ilginç.

@27 Ağustos 2016 10:39 kalite farkını görmezsen tabi ucuz dersin... LG ve samsung anakartları 2 yıl sonra niye bozulur bi düşün...

@28 Ağustos 2016 00:01 samsung led tv kullaniyorum 3 yildir massallahi var birkere olsun servise gitmedi

@27 Ağustos 2016 10:39 çünkü yerliler aç gözlü marka değeri sıfır

Hazır alıp Montaj yaptığı için kendiyle gurur duyan montaj sanayimize hayırlı olsun. Birgün inşallah kendimizi montajlamak nasip olur ülkemize. O zaman bizde saygı duyarız.

@27 Ağustos 2016 12:26 Milyar dolarlık bir şirket olan Apple 20 farklı ülkeden kırk farklı firmadan malzeme alarak montajını bile başka ülkede yapıyor o dünya devi bizimkiler kötü firma! Mühendislik ekonomisinden, vergilerden, hammaddeye olan mesafeden birim maliyet hesabından anlamayan insanlar yorum yapmayı bırakın artık.

Umarım LG'nin eski panellerini bize sunmazlar. 910 serisindeki gibi "logo burn" olmasın da.. yani izlerken ekranda uzun süre kalan kanalın logosunun o bölgeyi kalıcı şekilde yakması gibi.. Son serilerde otomatik düzeltme uyguluyor artık ama yerliler hangi paneli alacak LG'den bakalım. Organik led tamam ama artık çok yüksek parlaklık sağlayan nano led ve görüntüde de HDR devri. Bunları da sunacak mı yerli üreticilerimiz ve fiyat ne olacak. 10-15 bin lira olursa değmez..

İlk yerli logolu diyelim artık yok Apple bile 20 farklı ülkeden tedarik ederek üretiyorsa diyen ziyaretçi bizim de kendimize ait üretim tesislerimiz yazılımlarımız olsun, ürünlerimiz uluslararası çapta kullanıcıların dikkatini çeksin bir iddia atılsın değilse ülkemizdeki buzdolabı fabrikasını Kuzey Amerika'daki arazileri uygun fiyata olan karın içindeki Kanada'ya buradaki insanları işsiz bırakıp devlet memurunun ikramiyeli maaşı miktarında tazminat ödeyerek "Dünya devi"(!) olunmuyor.

@30 Ağustos 2016 01:30 Eğer ülkenden dev çıkmasını istiyorsan başta sen destek vereceksin ki firma büyüyecek!Senin sudan sebeplerle tercih etmediğin yerli firmayı el HİÇ YÜCELTMEZ.Bugün, bütün ürünlerin varsa yerli malını ülkece tercih etsek, bugün sadece parçaları montajlayan firma büyüyüp kendini geliştirerek hiç beklemediğin işlere imza atar.Tercih etsen, aynı özellikteki ürünü çok daha ucuza almış olacak, dışarıya döviz çıkarmamış olacak, hem de firmayı güçlendirmiş olacaksın.

@30 Ağustos 2016 01:30 İnsanın gelişimini bi düşünür müsün?Doğduğunda hiç bir şey yapamaz.Zaman geçer, emekler.Zaman geçer yürümeye başlar.Zaman geçer konuşur.Zaman geçer, yemeğini yiyebilir, ihtiyaçlarını giderebilir.Zaman geçer her şeyi yapabilir.Ama bütün bu süreç içerisinde, ana babası bir gün olsun sıkılıp bıkmadan onu sürekli sever, besler, her şeyiyle ilgilenir.Sen bu süreç içerisinde, firmanın büyümesini sağlayacak olan kişisin.Eğer ondan alışveriş yapıp değer katmazsan, bir gün batar.

Arçelik elektronikte o kadar da başarılı değil. Elektronik tüm cihazları Çin'de imal ediliyor. Hemen tüm cihazları imalat hatalı ve böyle satıyorlar. Servisleri çözüm sağlamıyor. Ürün değişimi dahi yapılmıyor. Tavsiye etmem.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play