Google'ın artık beta olmayan servisleri...

Google, başta Gmail olmak üzere bazı servislerini Beta etiketinden kurtardı. Peki ama neler değişti?

Google Mail – Online Posta kutunuz

Google Mail – Online Posta kutunuz
Google Mail: Ücretsiz ve Dünya üzerinde her yerden ulaşma imkanı sunuyor.

Kuruluş, Google Mail ile bütün internet kullanıcılarına bedava e-posta hizmeti sunuyor. Sürekli artan bir kapasite ile( şimdilik 7 Gbayt) kullanıcılara oldukça büyük bir depolama alanı sunuyor. Dünya üzerinde Google Mail kullanıcıların sayısı 100 Milyonu buldu.

Google Mail, kurulum gerektiren e-posta programlarının sahip olduğu birçok özelliği ile internet tarayıcısının çok yönlülüğünü kombine ediyor. Bu uygulama; adres defteri, yazım denetimi ve kısayol tuşları ile ulaşılabilinecek birçok ek fonksiyonlara da sahip. Bu türden özellikler 2005'ten önce ancak yardımcı araçlar ile kullanılabiliniyordu; Google Mail, bu özellikleri de kullanıcılara sunması ile web tabanlı e-posta programlarının gelişimi açısından büyük bir adım attı. Mobil olarak da uygulamaya kolayca ulaşma imkânınız oluyor: İster iPhone üzerinden, ister mobil web uygulamaları aracılığı ile.

Basit Arayüzün getirisi memnun müşteriler oluyor!
Kullanım kolaylığı, Google'da her zaman ön planda tutulan bir konu olmuştur. Mesela, yeni bir E-posta oluştururken uygulama belli aralıklarla üzerinde çalıştığınız metni belli aralıklarla kaydediyor. Bu şekilde, elektrik kesintilerinden ya da zaman aşımından dolayı, metnin büyük bir kısmının kaybolması engellenmiş oluyor.

Alınan e-postalar çeşitli klasörlerde değil de, merkez bir klasörde toplanıyor. Arama fonksiyonu aracılığı ile ulaşmak istediğiniz e-postalara kısa süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca diyalog fonksiyonu ile aynı e-posta üzerinden karşılıklı olarak e-posta alışverişinde bulunabiliyorsunuz. Bu fonksiyonda, her yanıtlama e-posta'nın devamına ekleniyor ve böylece bütün bir diyalogun detaylarına kolayca erişebiliyorsunuz. Çeşitli etiketler ile e-posta hesabının daha kolay yönetilebilir olması amaçlanmış; bu şekilde e-postalar mail filtresi aracılığı ile direkt olarak klasörlere yönlendirilebiliyor.

Google size eski e-posta uygulamanızdan Google'a geçerken de kolaylık sağlıyor. Birkaç tıklama ile Google Taşıma Servisi, yazışmalarınızı ve iletişim verilerinizi yeni Google Mail hesabınıza aktarıyor. Bu arada belli bir süre daha eski hesabınıza e-postalarınız gönderiliyor.

Google Mail: Ücretsiz ve Dünya üzerinde her yerden ulaşma imkanı sunuyor.Teknik Detaylar
Google Mail'in kapasitesi gittikçe artıyor: 25 Mbayt büyüklüğündeki veriler e-postalara eklenebiliyor.

Google'ın yeni fonksiyonlarına 'Labs' üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu şekilde test aşamasında bulunan fonksiyonlar kullanıcı tarafından aktive ya da deaktive edilebiliyor. Böylece Google Mail Offline ya da özel imleç animasyonları kullanıcı tarafından denenebiliyor. Aktive edilen fonksiyonlar Google Mail ile entegre edilerek kullanıcının hizmetine sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

google talk 'un ses kalitesi çok iyi. msn e göre daha kaliteli diyorum ben.

Hayırlı olsun hepimize.

Google talk, sesli sohbet konusunda hem skype hem wlm'den daha başarılı... Çok iyi ses kalitesi, hızlı kolay kullanım sunuyor...Nihayet betalıktan kurtulması iyi olmuş...

hani nerde full leri ? nerden indrecez betayı ?

yahu google talk hala beta.

arkadaşlar google nin ofis proğra mı nı nereden indirebilirim bilen var mı

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir