Asus'tan oyun tutkunlarına özel donanımlar!

Tayvan'da bizzat izlediğimiz Computex'te cep ve laptop'larını tanıtan Asus'tan bir sürpriz daha var!

Asus'tan 2013 model oyun donanımları!
Maximus VI Formula

PC devi Asus oyun tutkunlarını unutmadığını Computex'te tanıttığı yeni üst düzey anakartları ve ekran kartlarıyla gösterdi.

Asus'un Computex 2013'te tanıttığı yeni tablet ve laptop'larının ardından bu kez oyunculara yönelik Maximus VI Formula, Maximus VI Impact anakartlar, Poseidon ekran kartı, G750 notebook ve G750 masaüstü bilgisayar tanıtıldı.

Maximus VI Formula

Asus'un oyun için geliştirdiği yeni anakartı Maximus VI Formula, CrossChill soğutma sistemiyle öne çıkıyor. Bu melez termal tasarım, kullanıcıya hem hava hem de entegre su boruları yoluyla sıvı soğutma seçeneği sunuyor. Bunun yanında entegre "kanatlı" heatsink'ler ısı dağılımını iyileştiriyor. CrossChill destekli Maximus VI Formula'nın sadece hava soğutmalı anakartlara göre 23 dereceye kadar daha serin çalıştığı söyleniyor.

Maximus VI Formula
Mini-ITX Maximus VI Impact

İlk ROG mini-ITX anakart olan Mini-ITX Maximus VI Impact, işlemci ve RAM için 8+2 aşamalı dijital güç sunuyor. Kartın öne çıkan özelliği ise ELNA ses kondansatörlerini üzerinde barındıran, 115dB SNR değeri sunabilen SupremeFX Impact ses kartı.

ROG Poseidon ekran kartı ve fazlası!

ROG Poseidon

Her sisteme uyumlu ROG Poseidon ekran kartı

NVIDIA GeForce GTX 700 serisi GPU'ya sahip ROG Poseidon, DirectCU H2O melez termal soğutması ile dikkat çekiyor. Bu soğutma hem hava hem de sıvı soğutmayı destekliyor. Asus'un geliştirdiği CoolTech fan ise üfleyen ve eksensel fanları bir araya getirerek havanın farklı yönlerde akmasını sağlıyor ve ısı dağıtımını iyileştiriyor.

Sonic Radar ses sanallaştırma

Asus'un ses uzmanları tarafından geliştirilen Sonic Radar ses konumlandırma motoru, oyunlardan gelen seslerin, örneğin kurşun seslerinin ve ayak seslerinin ekran üzerinde "göreli konumunun" gösterilmesi şeklinde oyuncuya yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu sayede düşman görünmeden onu fark etmeniz kolaylaşıyor. Xonar Phoebus ve Xonar Phoebus Solo gibi ROG oyun ses kartlarıyla sunulacak olan Sonic Radar, Maximus VI serisi anakartlarda ve SupremeFX'te de bulunacak.

ROG Poseidon
Tytan G30 masaüstü ve G750 notebook

Oyunlara yönelik masaüstü PC ROG Tytan G30, otomatik kasa havalandırma kontrolü ve sıvı CPU soğutmasıyla öne çıkıyor. Gayet sessiz çalışan kasa, gücünü dördüncü nesil Intel Core i7-4770K'dan ve NVIDIA GeForce GTX 780'ten alıyor.

17 inç'lik G750 ise oyun tutkunlarının vazgeçilmezi ROG G serisi oyun notebook'larının en son ve en iyi hali. Dördüncü nesil Intel Core işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 700M serisi grafik yongasıyla gelen notebook, arka aydınlatmalı klavye, izole edilmiş yön tuşları kümesi ve büyük, çoklu dokunmatik destekli touchpad gibi oyunlara yönelik özelliklerle donatılmış. Notebook'a eklenen özel bir kulaklık amfisi ise ses kalitesine katkıda bulunuyor.

Tytan G30 ve G750'nin oyunun ses performansını artıran ASUS SonicMaster ses teknolojisini desteklediğini belirtelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ÇOK HARİKA BİR ANA KART ama fiyatı nasıl acaba.

Banka soyduracaksınız bana !

O anakartı görünce dedim bu gerçek mi ? Gerçekten çok iyi bir tasarımı ve soğutması var. Bu gidişle kartı artık direk suyun içinde çalıştıracağız desenize...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir