Asus ve MSI'a "hile yapıyorsunuz" şoku!

2 büyük donanım devi, test için gönderilen GeForce GTX 1080'le ilgili hile yapmakla suçlandı!

  • Cenk Atlı
Asus ve MSI'a "hile yapıyorsunuz" şoku!

Grafik kart üreticisi EVGA, endüstride en ufak bir fırsat bulduğunda bile bundan yararlanmayı bilen bir firma olarak biliniyor. Firmanın yeni hedefinde ise Asus ve MSI var. TechPowerUp ve diğer bazı sitelerin Asus ve MSI'nin GeForce GTX 1080 grafik kartı değerlendirme örneklerinde bazı dolaplar çevirdiğine dair haberlerin ardından EVGA da bu durumu fırsat bildi ve dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz Salı günü bir basın açıklaması yayınlayan firma değerlendirme yapan kullanıcılara üzerinde oynanmamış grafik kartları ulaştırdığını belirtti. Firma "EVGA'yla ne görüyorsanız onu alıyorsunuz" şeklinde iddialı bir ifade de kullandı.

Bütün bu ihtilaf geçtiğimiz hafta TechPowerUp tarafından yayınlanan haberde hem Asus hem de MSI'nın siteye incelemesi için normalde bir mağazadan alınabilecek grafik kartlardan biraz daha hızlı çalışan grafik kartları gönderdiğini duyurmasıyla başladı.

Asus, konuyla ilgili PC Perspective'e yaptığı açıklamada inceleme yapan kişilere kartın maksimum performansını göstermek için onu OC Mode'da gönderdiğini doğruladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Test için o.c. mantıklı ancak uzun kullanımda sıkıntı yaratacağından normal modda satıyorlardır ancak, Test sitesinin normal kullanıcının göremeyeceği rakamları sunması tüketiciyi de yanıltır, siteyi de. Bu da haksız kazanca neden olabilir.

msi olabilirde asus ta mı yapıyormuş hile :)

@23 Haziran 2016 16:32 asus p3 den sonda sistemi bozdu zaten p4 den itibaren para göz oldu kalitesiz bileşenler iyi reklam nerde o eski p3 zamanındaki asus.

e bu mantıken doğru ve bence bu işle ilgilenenlerin bildiyi bir durum.İncelemeye gönderdikleri insanlar haliyle o işten anlıyan insanlar nerde durmaları gerektiğini o karta nasıl kasa gerektiğini bilirler haliyle tam oc li şekilde kartı test edip bu maks bu diyebilirler.kart yansa bile sonuçta onlar ücretsiz alıyor.Son kullanıcı ise bilen var bilmeyen var.parası olan herkes malesef bu işlerden anlamıyor muhtemelen güvenli bir hızda ayarlayıp gönderiyorlardır işi bilen zaten son hıza ulaşıyor:)

He evga he piyasaya girmeye çalışmak icin bunlara gerek yok

İşi bilen zaten gidip evga alıyor.Böyle reklamlara gerek bile yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost