Samsung ATIV Book 9 Lite testte!

Samsung Series 9'un lüksünü daha ucuza sunmayı vaat eden ultrabook ATIV Book 9 Lite'ı test ettik!

Performans - II

Performans - II

ATIV Book 9 Lite ile SimCity'i en düşük ayarlarda oynayabildik, ama oyundan pek zevk alabildiğimizi söyleyemeyiz.

3D test sonuçları nispeten daha yakındı, ama işlemci testleri rakipleriyle arasındaki performans farkını iyice açığa çıkardı. Cinebench 11.5'de yalnızca 0.96 skorlayabildi.

Benchmark testleri gerçek kullanımdaki tecrübemizi destekledi açıkçası. Yavaş ve hantal performans işletim sisteminin her tarafında hissediliyordu, iki programı aynı anda çalıştırmak gibi basit birşey bile çok büyük takılmalara yol açtı.

Pil ömrü

Samsung'un pili neredeyse dört buçuk saat dayanıyor, bu fiyattaki bir laptop için gayet kabuledilebilir bir süre. İnternette gezinmek gibi hafif işlerle uğraşırken bu süre beş veya altı saate bile çıkabiliyor. Yani cihazın artı yönü de yok değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Resimler çok kötü, model tanıt ama koyduğun resimler çok kötü, cihazı beğenmediğiniz koyduğunuz resimlerden de anlaşılıyor ya bir Apple'ın cihazı olsaydı ?!

@15 Ara 2013 11:53 Arkadaş iyi sayılacak ufak bir stüdyo kurmuş, arka plan kağıdı yada kumaşı kullanmış, ışık daha iyi olabilirdi. Yine de hazırlayan uğraşmış. Tanıtımda eksikler var umarım giderilir.

önerdiğiniz modele baktım VivoBook s400 2527 tl o fiyatta zaten ativ book 9 plus alınıyo

Peki ben bu bilgisayarı almayı uzun zamandır düşünüyordum. Linux kurup kullanacaktım. Hali hazırda web tasarımı öğreniyorum. Bir bilgisayarda beklentilerim; - İstediğim programlara erişimim hızlı olacak. - Hızlı bir masaüstü performansı beklerim. - Bataryası uzun dayanacak Li-Polimer batarya olacak. Li-ionları sevmiyorum. - En fazla 13.3" inc olacak ki taşınabilir olsun. 14" çok zor benim için. - Açılış süresinin az olmasını istiyorum. - MineCraft ve Mount And Blade den başka oyunum yok, onları açsın istiyorum. - Videolarımı sorunsuz oynatacak. Hem internet tarayıcısı üzerinden hemde bilgisayar üzerinden. Bu sistem bana gidermi ? Not: Siz burada sade oyun amaçlı bir test yapmışsınız. Bu tarz ultra taşınabilir düşük fiyatlı laptoplardan yüksek bir oyun performansı beklenmez. Bu laptop haricinde şöyle bir makine daha buldum ama; http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-s3-391-6862-ultrabook-fiyati,69876.html Yorumlarınızı bekliyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir