Avira: "Tam sürüm zararlılar" kol geziyor

Eğer Avira AntiVir Premium'u bedava kullanmanın peşindeyseniz, bu kötü sürprize hazırlıklı olun...

  • Halil Mollaoğlu
Avira: Tam sürüm zararlılar kol geziyor
Avira AntiVir: Zararlı, lisans anahtarı oluşturucusu kılığına giriyor.

Paylaşım ağlarında Avira'nın tam sürümü için geçerli bir lisans anahtarı arayan kullanıcılar bir zararlıya bulaşmış olabilir. Güvenlik firmasının bildirdiğine göre şifre oluşturucu (key generator) kamuflajına bürünen bir solucan şu sıralar paylaşım ağlarında kol geziyor.

Söz konusu korsan yazılım paketi Avira AntiVir Premium'un güncel test sürümünün yanında "Avira Anti-Virus KeyGen.exe" ismindeki çalıştırılabilir dosyayı barındırıyor. Dosya çalıştırıldıktan sonra "%ALLUSERSPROFILE% \Local Settings\ Application Data\ scvhost.exe", " C:\Sys.exe" ve "C:\autorun.inf" zararlılarını oluşturuyor. Sonrasında zararlı yazılım dağılmak için USB belleklere bulaşıyor.

Avira, zararlıyı 7.1.6.18 numaralı imza dosyasından itibaren Worm/Autorun.sxa olarak tanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Şaşırmamak lazım..Avira zaten bedava sürüm de sunuyor onu kullanmak daha uygun..

Warlogger :D

çok dandikleşti artık... herkes biliyor... svchost un yeni adı : msnmsngr.exe koydular..

Bana da Kaspersky Key Generator kılığına bürünmüş bir virus bulaşmıştı. İndirdiğim zaman AVG Free ile taratmıştım, uayrı vermemişti.
Virus tüm sistemde yüklü Microsoft Office programlarını modifiye edip zarar vermek için kol geziyordu ki Kaspersky uyarı verdi. Ancak ilginçtir temizleme seçeneği yoktu - sanırım deneme sürümü olduğundan.
Artık sistemimde Avira yüklü ve içim rahat - yapılan son testlerde Panda Cloud'dan sonra 2. en iyi antivirüs olduğu kanıtlanıyor. Herkese Avira'yı tavsiye ediyorum, sistemi hiç yavaşlatmıyor ve güvenilir. AVG Free'nin çuvalladığını, Kaspersky gibi paralı antivirüslerin de sizin cebinizden bir şey çıkmadıkça bir işe yaramadığını gördüm. Geriye tek seçenek kalıyor - Avira.

ben bedava kullanıyorum, şifreyi veren de avira firması :D key generator filan lazım değil ki.

yağmurdan kaçarken doluya tutulmak

1 ay normal 6 aylık deneme süresi toplam 7 ay deneme olarak kullanabilecekken ne yapayım keygeni, 7

avira işini biliyor derim...

Ne kadar doğru bilinmez ama lisanslı ürün almaları için hazırlanmış bir korku oyunu olduğunu düşünüyorum. Önce kurulmuş bir avira güvenlik paketinin lisansını daha sonra girmek suretiyle nasıl olurda sistemde bu solucanı tespit edemez. Baksanıza firma zaten bu solucanı tespit etmiş... Bu oyun bence...

Avira kullananlar düşünsün! ;)

avira gerçekten işini biliyor ;) yakında microsoft ta başlar xD

zaten bütün yazılımlara yazılılan keygem crack vs. hazırlanırken içine zararlı kodlar gömülüyor.(Bazı keygenler hariç).

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Ne kadar doğru bilinmez ama lisanslı ürün almaları için hazırlanmış bir korku oyunu olduğunu düşünüyorum. Önce kurulmuş bir avira güvenlik paketinin lisansını daha sonra girmek suretiyle nasıl olurda sistemde bu solucanı tespit edemez. Baksanıza firma zaten bu solucanı tespit etmiş... Bu oyun bence...
Bugün 14:49

Arkadaşda haklı olabilir.

En iyisi lisanslı yazılımlar kullanmak yada ücretsizleri

Bedava avira antivir ile avira premium arasında virüs bulma konusunda hiçbir fark yok. üstelik zararlı yazılımı da avira bulup temizliyor. Bedavası varken neden keyle küyle uğraşayım. 2 yıldır kullanıyorum ve çok çok çok memnunum avira free-antivir'den. xp kullananlar firewall olarak da zonealarm ya da comodo firewall kullansınlar. hepsi birarada yazılımların zayıf yönleri karma çözümlerle yok edilebiliyor.

Keygeni sandboxie,defensewall gibi sanal havuz programları içinde çalıştırırsanız problem olmaz. Yada Vmware, Virtualbox gibi geçici sanal makinalar kurup keyi email yardımıyla kendi makinanıza aktarın. Sonuçta sadece keygen zararlı. Oluşturduğu key zararlı değil. Demokrasilerde çareler tükenmez.

Torrentte temiz keygen var mı ki? Hangi programın keygen'ini taratsam içlerinde mutlaka zararlı bulunuyor.

Eset smart security derim.Gerisi booooşşş

Siz bir yazılım aldığınızda bunun lisansının sürekli olmasını istersiniz. Örneğin Windowsu aldığınıza bunun lisansının 1-2 yıl olmasını ister misiniz ? Peki antvirüs yazıcıları neden lisansları bir yada iki yıl yapıyor. Bu tavuğu yolmanın yönte mi ? Bunun için Microsoftun yeni ve ücretsiz antivirüs programına tam destek veriyorum. Avira bu solucanı bulmuşsa herhalde temizlemiştir. Key programını kulanan yine kullansın avira zaten solucanı temizliyor. Key programı işi görüyorsa problem yok ki .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play