Bağımsız Testlerdeki Üstünlüğünü Koruyor

AV-TEST'in yıl boyunca gerçekleştirdiği testler sonucunda, Bitdefender Antivirüs çözümleri 6 farklı kategoride ödüllendirildi.

Bağımsız testlerdeki üstünlüğünü koruyor

GravityZone Endpoint Security ve Bitdefender Internet Security, her biri bir yıl süren titiz testlerden sonra, dünyanın önde gelen bağımsız analiz ve test firması olan AV-TEST tarafından ödüllendirildi. Bitdefender Internet Security, kötü amaçlı yazılım bulaşmasını ele alırken de en iyi çözüm olduğunu kanıtlayarak AV-TEST'ten En İyi Onarım 2017 ödülünü kazandı.

Gerçekleştirilen testlerde, BYOD (Kendi Cihazını Getir) stratejisini uygulayan kurumsal kullanıcıları tamamen koruduğu ve sayısı sürekli artan özel cihazları etkin bir şekilde güvenli kıldığı görülen Bitdefender Mobile Security ürünü, telefonların ve tabletlerin korunması için En İyi Android Güvenliği 2017 ödülüne de layık görüldü.

Üst Üste Dördüncü Kez En İyi Performans Ödülü

AV-TEST'ten En İyi Performans ödülünü üst üste dördüncü kez kazanan Bitdefender çözümleri, bir kez daha en iyi koruma teknolojilerinin sistem hızı üzerinde minimum etkiye sahip olduğunu kanıtladı. Etkiyi ölçmek için AV-TEST, popüler web sitelerini başlatma, dosyaları kopyalama, standart yazılım uygulamalarını başlatma vb. tipik eylemleri dikkate alıyor.

AV-TEST'in En İyi Koruma ödülü, Bitdefender çözümlerinin, daha önce hiç görülmemiş olanlar da dahil olmak üzere, her türlü kötü amaçlı yazılımı önleme ve engelleme becerisini onayladı. Yeni ve bilinmeyen tehditlerle proaktif olarak mücadele etmek için makine öğrenme algoritması ile ilgili patentler tarafından desteklenen derin öğrenme ve anormalliğe dayalı tespit teknikleri hayati bir rol oynamaktadır.

Bitdefender Siber Tehdit İstihbaratı Kıdemli Başkan Yardımcısı Viorel Canja, "Yıllık AV-TEST bağımsız testinin, geçtiğimiz dört yıl boyunca, Bitdefender'in sürekli olarak en yüksek koruma ve performans derecesini sunabilme kabiliyetini onaylamasından onur duyuyoruz. Bu sonuçlar, kullanıcılarımızın korunmasına olan bağlılığımızı ve ihtiyaçlarını karşılamak için üstün ürünleri sağladığımızı yansıtmaktadır," dedi.

AV-TEST, hedeflenen cihazın tehlikeye girip girmediğini değerlendiriyor ve hangi teknolojinin ya da saldırı zincirinin neresinde güvenlik ürününün kötü amaçlı yazılımı engellediğini açıkça belirtmiyor. Bu yaklaşım ürünün kullanıcıyı "gerçek dünyada" nasıl koruyacağına odaklanarak AV-TEST'i son kullanıcılar için uygun sonuçlar sunan en iyi bağımsız test laboratuvarları arasında konumlandırıyor.

Bitdefender Antivirüs, 2017'nin Yılın Ürünü Seçilmişti

Testlerde büyük başarı gösteren global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, geçtiğimiz aylarda bir diğer önemli bağımsız test laboratuvarı AV-Comparatives'in Gerçek Dünya Koruma, Performans, Kötü Amaçlı Yazılım Koruma, Yanlış Alarm ve Kötü Amaçlı Yazılım Giderme kategorilerinde 2017 yılı boyunca gerçekleştirdiği testlerde Advanced+ skoruna ulaşarak Yılın Ürünü seçilmişti.

AV-Test Sonuçları: https://www.av-test.org/en/antivirus/

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Windows'ta da, Android'te de en iyisi Comodo! Üstelik de bedava! 1) Firewall'dan sadece gerekli programların çıkışına izin verin! 2) Tüm tarayıcılarınızı ve mail istemcinizi daima containment içinde çalıştırın! 3) Containment'ı 3 günden genç yürütülebilirleri bloke edecek ve karantinaya alacak şekilde ayarlayın! 4) Wscript.exe, cscript.exe, Power Shell Klasörlerini containment ile bloke edin! 5) Icedragon kullanın ve Website Filtering ile tüm reklamları bloke edin! 6) Secure Shopping'i kullanın!

8) Comodo Secure DNS'yi kullanın! 9) Windows'ta Standart Hesap kullanma alışkanlığı kazanın! 10) Her ihtimale karşı da Restore Rx/Rollback Rx kullanmayı unutmayın! Containment içindeki browser'larda sorun yaşamamak için C:\Users\Hesap İsmi\AppData\Local\Temp\* yolunu ve download'ların ineceği klasörü sanallaştırma dışında bırakın! Merak etmeyin, bu ayarlardan sonra sırtınız yere gelmeyecektir. İstediğiniz aktiviteyi sisteminizde gerçekleştirebilirsiniz...

Şu containment kuralını bir kenara not edin: Action: Block - Criteria >>> File Location: ?:\* - File Created by Process: Yürütülebilirler - File Age: Less than 3 Days - Options: Quarantine Program. Bu kural 3 günden genç tüm yürütülebilir dosyaları otomatik olarak bloke edecektir ve karantinaya alacaktır. Bu kural sayesinde izniniz dışında sisteme yüklenen tüm yürütülebilirler otomatik olarak bloke edilecek ve karantinaya alınacaktır. Yürütülebilir olan sahte mail ekleri de...

Wscript.exe, cscript.exe ve Power Shell Klasörleri'ni de containment ile bloke ettiğimiz için script halindeki zararlılardan da korkmanıza gerek yok. Ayrıca HIPS > Protected Objects bölümünden Protected Files'ı kullanarak tüm drive'ları ve Registry Keys bölümünü kullanarak tüm registry'leri koruma altına alabilirsiniz. Blocked Files bölümünü ise, flash bellek koruması olarak kullanabilirsiniz. Kısaca hiçbir zararlının Comodo'yu atlatabilmesi mümkün değildir. Antivirüs'e aslında gerek bile yok..

Comodo IS'den maximum hız istiyorsanız, bu durumda File Rating > File Groups bölümünde Performance Increasing Requests adlı bir grup oluşturun ve Running Processes'deki tüm işlemleri bu gruba dahil edin! Sonra da bu gruba HIPS'ten Windows Sistem Uygulamaları izni verin! Ayrıca açılışta sistem belleğinin taranmaması sistemin çok daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. Zaten buna gerek yok; çünkü On Access Mode'da Comodo devreye giren ve dokunduğunuz herşeyi tarar. Scanning Optimizations'ı kullanın!

Comodo IS ve Restore Rx mutlak güvenlik sağlar ve bedavadır ama Bitdefender IS geçirgendir ve senelik 180TL'dir. Bu indirimli fiyattır. Asıl fiyatı 290TL'dir..

Biz isviçre şirketi olan Apptec MDM cözümünü kullanmaktayız BYOD için ve çok memnun kaldık. Şirketimizde Android ve iOS cihazlarını yönetiyoruz ve ürünün kalitesi ve kolay kullanımı bizi mest etti. Bilgi güvenliği dahilinde bence piyasanın bir numarasıdır. Ürünü denemeyi size tavsiye ediyorum. 

@13 Şubat 2019 19:12 Size katılıyorum. Bizde Apptec kullanmaktayız ve oldukca memnunuz.

Sen de yorum yaz