(Bazı) Sony Xperia X Performance sahiplerine iyi haber!

Bizim için olmasa da Sony, Android Nougat'ı bu önemli cihazında kullanıcılarına sunmaya başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony Xperia X Performance sahiplerine iyi haber!

Android'li telefonlarımızı sevsek de, büyük sistem güncellemelerini beklemek en sinir bozucu şeylerden bir tanesi. Android 7.0 Nougat'ı bekleyen Sony Xperia X Performance sahipleri ise, artık resmi güncellemeyi beklemeden onu yükleyebiliyorlar. Ancak üzülerek belirtmek istiyoruz ki bunu Türkiye'de yapmanız mümkün görünmüyor.

Geçen ay Android 7.0 Nougat beta programına katılan Xperia X Performance, kayıt almaya başladı. Yalnızca İskandivanya, Litvanya, Estonya, Letonya, İzlanda, İtalya, İspanya, Portekiz ve Hollanda'da geçerli olan program, kullanıcıların beta sürümdeki yazılımı test etmesine olanak tanıyor. Yazılımın beta etiketiyle gelmesi, sorunlardan tam anlamıyla arınmadığını ve kusursuz biçimde çalışmayabileceğini gösteriyor. Bu ülkelerden birindeyseniz, Google Play Store'dan Xperia Beta Program uygulamasını indirebilir ve başlayabilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi programın desteklendiği ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor, bu nedenle aramızdaki çoğu Xperia X Performance sahibi için biraz daha beklemekten başka çare yok gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

x performance zaten türkiyede satışa sunulmadıki. . ayrıca sony hiç bir zaman türkiyede böyle bir program bAŞLATMASINI BEKLEMİYORUZ . NEDE OLSA 3.SINIF DÜNYA ÜLKESİYİZ YA

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play