Bedava U2 albümü, Apple'ın başına iş oldu!

Apple'ın iPhone 6 tanıtımında bedava dağıttığı U2 albümü, bazılarını hiç memnun etmedi!

U2 albümü iPhone'cuların başına dert oldu!

Apple, yeni iPhone'ları tanıtırken, promosyon amacıyla kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaptı ve ünlü rock grubu U2'nin yeni albümü Songs of Innocence'ı iTunes üzerinden tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğunu açıkladı.

Ancak bu sürpriz kısa sürede, kullanıcıların kabusuna dönüştü zira Apple, bedava dağıtmak için yaklaşık 100 milyon dolar ödediği U2 albümünün tüm kullanıcılarına ulaştığından ve ödedikleri paranın hakkını sonuna kadar aldıklarından emin olmak için, U2 albümünü tüm Apple kullanıcılarının cihazlarına otomatik olarak yüklemeye başladı.

İşin daha da ilginç tarafı, kullanıcılar bu albümü hafızası yeterince boş olmayan telefonlarında tutmak istemeyip de silmeye çalıştıklarında başarılı olamadıklarını fark ettiler ve sosyal ağlar kısa sürede Apple'ın tavrından şikayet eden kullanıcıların yakınmaları ile doldu.

Kullanıcıların bir çoğu albümün cihazlarına izinsiz olarak yüklenmesinden şikayet ederken, küçük bir bölümün ise U2 grubunu sevmedikleri halde cihazlarında albümlerini taşımak zorunda bırakılmaktan rahatsız olduklarını dile getirdi.

Kullanıcıların şarkıları, sola doğru kaydırıp çıkan sil tuşuna basmaları gerekiyor, ancak çoğu kullanıcı durumun farkında olmadığı için şarkıları silemiyorlar. Ayrıca, U2 albümünü iTunes hesaplarından silmek isteyenlerin de iTunes hesaplarına login olarak, şarkıyı bulmaları ve kapak görselinin sol üst köşesinden çıkan kırmızı X işaretine tıklamaları gerekiyor.

Bu arada, Apple'dan ilginç bir çözüm geldi. Haberimizin ikinci sayfasında.

Apple'dan U2 albümünü kaldırma aracı!

Apple, Songs of Innocence albümünü hesabınızdan kaldırmanız için özel bir yol sunmaya başladı. Albümü silmek için Apple'ın bu destek sayfasına tıklamanız ve sayfadaki adımları gerçekleştirmeniz yeterli.

Şarkıları Mac, PC veya iPhone'ununuzdaki Müzik uygulamasına indirdiyseniz, onları elle silmeniz gerekiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

U2 sevilmezmi.. Album tas gibi

Bunlara iyilik yaramaz kaydet bi yere sonra sil, silemiyormus biz nasıl siliyoz o zmn nankör, vermezse bize niye vermedi diyecek.

@16 Eyl 2014 11:20 izinsiz yüklenmesinden rahatsız olanlara ne diyeceksin?

@16 Eyl 2014 11:20 Ne alaka ? Benim iznim olmadan sen nasıl benim cihazıma izinsiz yükleme yapıyorsun kardeşim öyle saçmalık mı olur :@ Bildirim olarak sana sunulabilir isteyende indirir bu kadar basit.

İnsanlar illaki U2 dinlemek zorunda değil. Otomatik indirme saçma olmuş.

Ayrıca cihazlara otomatik falan inmedi. İcloud hesaplarında satın alınmış gibi gösterdi. Dinlemek için bilerek indirmek gerekiyor. Millet sapıtmış

telefonundan nasıl şarkı silinemeyeceğini daha bilemeyen kişi o telefonu hiç kullanmasın zaten

U2 albümleri dinlenmez mi be allan zevksiz şabanları....

Apple fanboys ;) Siz şarkı silmeyi öğrenin, ben telefonuma rom atıp geliyorum.

kimsenin cihazına otomatik falan inmedi uydurma chip. bulutta, satın alınmış olarak duruyordu ben kendim indirdim. istesem indirmeyip stream de yapabilirdim. İtiraz edenler U2 ya kıl olanlar. Apple ın destek sitesinde satın almayı iptal edebiliyor bu lavuklar. Olayın biraz gerçeğini alıp birazda kendi uydurduğu şeyi katıp haber yapmaya 3.sayfa gazeteceliği denir. Apple ı sevmeyebilirisn. Çok sevdiğin veya sana para ödeyen firmalar için teknoloji okuyucularını yanıltmaya, algı operasyonu yapmaya hakkın yok. Apple ı eleştireceksen ki eleştirilecek çok şeyi var uydurmadan var olan şeylerle eleştir.

@17:44 adamsın : )

dinlemek isteyen onu her şekilde indirir ya da dinler.Dinlemek istemeyene dayatmıyacaksın apple.Arkadaşlarım bunu silmek için 40 takla attı iyi biliyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir