Beklenemedik bir satın alma haberi!

Google yine kendi yapamadığını satın alabilmek için servet döküyor. İşte dev satın alma!

Beklenemedik bir satın alma haberi!
Henüz resmi açıklama yapılmadı

Günümüzde video stream etme ve video yayınları büyük ilgi görüyor. Özellikle oyun sektöründe kullanılan bu mekanik, oyun severlerin resmen başından kalkmadığı bir etkinlik. Pek tabi konu oyun stream'i olunca akla ilk gelen isim Twitch oluyor. Uzun yıllardır piyasada olan Twitch, elde ettiği bu büyük başarının ardından, dev firmaların hedefi konumuna gelmişti ve öyle görülüyor ki sonunda Google onu kapmayı başardı.

Evet, Venture Beat tarafından yayınlanan ama kaynağı belirtilmeyen bir habere göre, Google sonunda Twitch'i tam tamına 1 milyar dolara satın almayı başardı. Google'ın Twitch'i alması ile ilgili ilk dedikodular Mayıs ayında etrafta dolaşmaya başlamıştı. Her ne kadar Wall Street Journal konunun daha emekleme aşamasında olduğunu iddia etmiş ve yıl bitmeden konunun netlik kazanamayacağına değinmiş olsa da Variety satın alma işinin yaz bitmeden tamamlanacağını dile getirmişti.

Nitekim henüz iki taraftan da satın alma ile ilgili bir beyanname yayınlanmadığı gibi, yapılan satışın resmi rakamları da belirsizliğini sürdürüyor. Twitch ise her geçen gün büyümeye devam ediyor zira Şubat ayının istatistiklerine göre Twitch, Google, Apple ve Netflix platformlarının ardından Amerika'da en çok veri alış verişi yapan dördüncü isim olmayı başardı. Ortalamada bir milyondan fazla yayın yapan oyuncuya sahip olan siteyi, her ay ortalama 45 milyon izleyici ziyaret ediyor.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yazık bi twitchimiz vardı onunda içine edecekler....

@25 Tem 2014 15:08 Büyük balık küçük balığı yer.

"video stream etme ".. Millete çok iyi örnek oluyorsunuz editörler!!...Melez bir cümle yerine, adam akıllı bir cümle yazmayı beceremeyenleri bu sitede editörr yapanlar, tekmeyi yiyip kapının önüne koyulmayı hakedenlerdir..

Desene google twitch ile bize biraz daha sokulacak (Linux kullanıyorum Microsoft'tan bahsetmeyin)

Twitch ide kaybettik desenize. :p

hayda... gitti güzelim twitch.

Google tüm interneti ele geçirmek hiç durmuyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir